©Reuters
©Reuters

Marokanski "dželat" se poklonio Mitrogolu, Al Hilal jednom nogom u polufinalu Lige šampiona

Vreme čitanja: 2min | uto. 05.03.24. | 21:14

Srpski golgeter iznudio jedanaesterac u 40. minutu i potom sa bele tačke otvorio put ekipe Žorža Žesusa ka vrednoj pobedi nad Al Itihadom - 2:0

Okršaj marokanskog "dželata" Abderazaka Hamdale i Aleksandra Mitrovića pripao je srpskom golgetetu, zahvaljujući kome je Al Hilal napravio veliki korak ka plasmanu u polufinale Azijske Lige šampiona. U saudijskom derbiju, sastav Žorža Žesusa savladao je Al Itihad na svom terenu i sa značajnom prednošću dočekuje revanš za sedam dana - 2:0 (2:0).

Mitrović je bio zaslužan za otvaranje brave pred protivničkim golom. Lukavo je iznudio jedanaesterac u 40. minutu posle rvačkog "zagrljaja" sa protivničkim defanzivcem, a onda rutinski pogodio sa bele tačke. Taj trenutak potpuno je poremetio sastav Marsela Galjarda, koji se previše otvorio i samo dva minuta kasnije primio gol iz klasičnog kontranapada. U ulozi egzekutora našao se najbolji saudijski fudbaler Salem Al Davsari, kojem je pravovremeno sa desnog boka.

Al Hilal je pre postignutih gola šestoko napadao, Malkom je u 33. minutu propustio vrlo dobru priliku, ali je kasnije domaćin svesno spustio ritam. Al Itihadu je presudio Engolo Kante, koji je otvorenim đonom startovao na Kulibalija i zaradio direktan crveni karton.

Ipak, Hamdala je u 88. minutu utakmice mogao potpuno da izmeni sliku večerašnje utakmice. Iznenada se razvio opasan kontranapad Al Itihada, Al Sahafi je probio po desnom krilu i poslao loptu za Hamdalu, koji se dobro namesti, gađao donji levi ugao, ali je Mohamed Al Ovais uspeo da interveniše i sačuva prednost svojoj ekipi.

Ovo je bio treći međusobni okršaj dva tima i trteće slavlje Al Hilala. Sergej Milinković Savić je teren napustio u 85. minutu, nakon što je dobio neprijatan udarac prilikom jednog starta. Ipak, veruje se da je samo udarac u pitanju i da će srpski vezista biti spreman da se predstojeće okršaje reprezentacije Srbije sa Rusijom i Kiprom.

AZIJSKA LIGA ŠAMPIONA - ČETVRTFINALE (prve utakmice)

Al Ain - Al Nasr 1:0 (1:0)