Marselj 2023! Mašina za golove je uključena, Tuluz uništen na Velodromu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.12.22. | 23:07

Sjajno izdanje ekipe Igora Tudora - 6:1

Olimpik iz Marselja i njegov trener Igor Tudor očigledno su maksimalno iskoristili pauzu tokom Mundijala u Kataru, pa večeras kao da smo gledali neku unapređenu verziju giganta sa Velodroma. Pravcata mašina za postizanje golova večeras je uništila Tuluz na svom terenu sa ubedljih 6:1, a viđeno je nekoliko trenutaka koji će se prepričavati ove večeri.

Ovakav meč je pre svega obezbedio rani pogodak Valentena Ronžea u 13. minutu utakmice, na centaršut Samuela Gigoa. Sa druge strane, gosti su potpuno ostali bez koncepcije posle tragičnog autogola Rasmusa Nikolajsena, koji je glavom prebacio svog golmana Maksima Dupea.

U kakvom je raspoloženju bio domaćin najbolje je oslikala situacija iz 51. minuta, kada je Sead Kolašinac napravio nešto što nije često činio tokom karijere, sjajnom varkom je bacio na pod svog čuvara u protivničkom šesnaestercu i lagano poslao loptu u Tuluzovu mrežu.

Takvi trenuci uvek posebno motivišu najboljeg igrača ove ekipe Dimitrija Pajea, koji je prihvatio "izazov" i već u 62. minutu sa nekih 13-14 metara poslao loptu pravo u rašlje.

Počasni pogodak, koji je Van den Bomen postigao iz jednaesterca u 66. minutu, samo je dodatno motivisao domaćina da dodatno stisne gas u završnici utakmice. Tako je Džengiz Under iz jedanaesterca u 79. minutu povisio na 5:1, dok je konačan rezultat tri minuta kasnije postavio Nuno Tavares nakon centaršuta Žonatana Klausa.

Marselj se probio na treće mesto na tabeli, sa dva boda više od Rena, a 11 bodova manje od vodećeg Pari Sen Žermena. Tuluz je ostao na 13. mestu, a ovo mu je bio četvrti vezani poraz.

FRANCUSKA 1 – 16. KOLO

Ajačio - Anže 1:0 (1:0)