Metalac stao posle senzacije protiv OFK Beograda, Mačva uhvatila pobednički ritam

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.11.23. | 17:54

Pejović sa dva gola junak Šapčana (2:1)

Dan posle planiranog termina, usled obilnih padavina koje su juče sprečile rivale da odmere snage, Metalac i Mačva su odigrali zaostali susret 9. kola Mozzart Bet Prve lige, a ceo plen pripao je Šapčanima zahvaljujući dvostrukom strelcu Luki Pejoviću (2:1).

Ofanzivac gostiju načeo je mrežu ekipe iz Gornjeg Milanovca u 10. minutu, a precizan je bio i u 30. kada je udvostručio prednost. Prošao je Pejović pored Bojana Mijailovića i uputio udarac koji je odbranio Premović, ali je dobio priliku za popravni iz kojeg je bio precizniji.

Domaćin je devet minuta kasnije odgovorio iz akcije po levom boku kada je Ilić uputio šut, Goćmanac odbio loptu, ali je ona stigla do Arambašića koji je potom proigrao Miloševića čiji je udarac završio u mreži.

Gol Metalca vratio je neizvesnost, ali se ispostavio kao nedovoljan da pomrsi račune rivalu te se domaćin posle dragocene pobede nad OFK Beogradom ponovo spotakao i pretrpeo sedmi poraz u sezoni.

Sa druge strane, Mačva je upisala prvu pobedu na strani i posle trijumfa nad Kolubarom (1:0) definitivno uhvatila željeni ritam.

Kada su u pitanju dešavanja iz drugog poluvremena, uz nekoliko pretnji na obe strane vrednapomena je i situacija u 58. minutu kada su isključeni Bačkulja i Jovović. Očigledna želja oba tima da ostvarepozitivan rezultat uticala je da se u pojedinim momentima borba prilično zaoštri, što se dogodilo i u pomenutom momentu, a epilog kratkog koškanja bila su isključenja usled kojih se tokom poslednjih pola sata vodila borba 10 na 10.