Milan je odlično krenuo: Pogađaju novi i stari, ima još oružja na klupi

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.08.23. | 22:45

Rosoneri rutinski slavili u Bolonji

Stopama Napolija, Intera i Juventusa, krenuo je i Milan na startu nove sezone u Seriji A i najavio da bi opet mogao da se bori za titulu. Prvi utisak je odličan.

Rosoneri su skoro pa rutinski slavili 2:0 na gostovanju Bolonji gde prošle sezone nikome nije bilo lako. Dva rana gola bivših Čelsijevih igrača Olivjea Žirua i Kristijana Pulišića su trasirala Milanu put ka prva tri boda u sezoni.

Milan se ovog leta mnogo promenio što se tiče načina funkcionisanja kluba pa je samim time i ekipa doživela ozbiljne rezove. Preko 110.000.000 evra je uloženo u pojačanja od kojih su se trojica našli u startnih 11 na otvaranju sezone. Odbrana se nije menjala u odnosu na prošlu sezonu ali su zato ključevi veznog reda pored Radeta Krunića otišli u ruke Rubena Loftus Čika i Tidžanija Rejndersa, dok su Leao i Žiru pomoć sa desne strane napada dobili u vidu Kristijana Pulišića. Dvojica novjalija Rejnders, a pogotovo Pulišić su ostavili sjajan utisak na debiju.

Već posle 10 minuta igre, Pulišić je započeo akciju, ubacio na drugu stativu gde je čekao Rejnders i vratio na peterac za Žirua koji ne greši u stopostotnoj situaciji. Desetak minuta kasnije su opet Pulišić i Žiru bili u centru pažnje. Amerikanac je krenuo u solo akciju, odigrao dupli pas sa Francuzom, a onda odapeo strelu sa ivice šesnaesterca i duplirao prednost Milana.

Imao je Milan uskoro veliku šansu i za 3:0 ali je Skorupski ovaj put zaustavio Žirua. Milan je u nastavku kontrolisao rezultat, odbranio se od nekih nezgodnih pokušaja Bolonje i mirno dočekao kraj meča. U nastavku su debitovala još dva pojačnja Noa Okafor i Samjeul Čukvueze, dok američki vezista Junes Musa nije bio u protkoolu zbog crvenog kartona iz Španije koji je morao da odradi. Pioli ima dužu klupu nego prošle sezone...