
Milanovački štoperi na Čairu, Voždovac uzeo TSC-u najboljeg strelca Omladinske lige Srbije
Vreme čitanja: 2min | pet. 11.02.22. | 13:54
Aleksa Beskorvajni stigao na krov tržnog centra
Poslednji dan prelaznog roka u Srbiji, klubovi u tajnosti privode poslednje poslove kraju, a prvi su se oglasili Voždovac i Radnički iz Niša.
Zmajevi su nastavili sa praksom dovođenja talentovanih igrača i iz TSC-a doveli 18-godišnjeg Aleksu Beskorvajnog, najboljeg strelca Omladinske lige Srbije. Beskorvajni je ove sezone na 17 utakmica omladinaca postigao 11 golova, a sa Voždovcem je potpisao ugovor na tri i po godine. I odmah će biti promovisan u seniorski tim.
Izabrane vesti
“Došao sam u Voždovac zato što znam da je ovo najbolja sredina za mlade igrače. Imao sam nekoliko ponuda, ali su presudili fantastični uslovi, kao i stil igre i pozitivni komentari koje sam čuo o klubu. Želim da stasam kao igrač, da dokažem da i u seniorskom fudbalu mogu da postižem golove kao u omladincima”, rekao je mladi napadač, koji se ističe i visinom od 194 centimetara.
S druge strane, u Nišu se pojačanja ređaju kao na traci, pa su danas promovisana još trojica novajlija. Najzvučnije ime je štoper Bojan Mlađović, stigao je iz Metalca i može da pokrije i poziciju levog beka, tu je i 21-godišnji Nemanja Jovičić, zapažen tokom prijateljske utakmice sa Takovom, takođe centralni bek iz Gornjeg Milanovca, koji se stručnom štabu Radničkog dokazao na pripremama u Turskoj.
Na kraju, tu je i Strahinja Adamović, još jedan 21-godišnjak, stigao je iz BSK Borče, igra napadača i smatraju ga zalogom za budućnost.
Što se tiče ostalih klubova, Proleter je i zvanično predstavio Davida Dunđerskog kao novo pojačanje, TSC se oprostio od Filipa Babića, u Čukaričkom nas uveravaju da novih lica neće biti, čekamo da vidimo šta će da uradi Vojvodina…








