Milojević raste u ozbiljnog trenera: Hamarbi imao grupnu fazu u rukama, Bazel se provukao sa bele tačke (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 26.08.21. | 21:54

Švedski klub na penal ruletu eliminisan od Švajcaraca

Miloš Milojević uspeo je da sa Hamarbijem stigne na korak od najvećeg internacionalnog uspeha u klupskoj istoriji, nadoknadio je tokom 90 minuta revanša dva gola zaostatka (2:0) čak i imao plasman u narednu fazu u rukama nakon gola Amoa u produžetku, ali je planove švedskog kluba pokvario gol Artura sa bele tačke (3:1), a potom i penal rulet okončan slavljem Bazela (3:4).

Po receptu iz prethodnog kola kada je švedski klub uspeo da se izdigne nakon beogradskog poraza (1:3) od Čukaričkog i ubedljivom pobedom (5:1) zakaže dvomeč u plej-ofu, izabranici srpskog stratega su ušli i u revanš sa Bazelom, takođe uz dva gola minusa (1:3).

Dom Hamarbija još jednom je predstavljao fudbalsku katedru na kojoj je Milojević posle diplomskog ispita položenog protiv Čukaričkog, položio i master potvrdivši da je strateg pred kojim je svetla budućnost, ali je za veliki uspeh srpskom strategu nedostajao tračak sreće koji je večeras bio na strani gostiju.

Dve akcije nakon slobodnih udaraca i odlične reakcije štopera Jona Fjolusona bili su dovoljni da Hamarbi istopi zoastatak iz Bazela i obezbedi produžetke. Islandski defanzivac prvo je u centar pažnje dospeo odličnom reakcijom na prvoj stativi u 48. minutu kada je donbeo vođstvo, a potom je u 54. minutu udvostručio vođstvo silovitim udarcem sa ivice šesnaesterca, podsetivši na gol Njegoša Petrovića protiv Genta potvrdivši da je model iz Ljutice Bogdana Milojević preneo u novi klub.

Sjajno veče Hamarbija golom u 101. minutu nastavio je Amo, preciznim udarcem sa desnog boka na asistenciju Selmanija, međutim veliko slavlje domaćina pokvario je Mohamed u 109. minutu nespretnom reakcijom i prekršajem za penal koji je u gol za goste pretočio Artur i tako prolongirao odluku o putniku u grupnu fazu.

Usledio je penal rulet na kojem su se uvodni promašaji Bojanića i Paulinja ispostavili kao nenadoknadiv zaostatak za Hamarbi te se Bazel sa četiri iskorišćena jedanaesterca plasirao u grupnu fazu.

Istovremeno, dva gola zaostatka nadoknadio je CSKA Sofija protiv Plzenja, a potom golom u produžetku i režirao potpuni preokret za mesto u grupnoj fazi.