©AFP

Milojevićev Apolon pobedom u derbiju nad Arisom preuzeo prvo mesto na Kipru

Vreme čitanja: 1min | sub. 30.09.23. | 22:22

Tim srpskog stratega nastavio sa odličnim rezultatima i u derbiju 6. kola (1:0)

Mesec dana pod komandom Vladana Milojevića bilo je dovoljno Apolonu da se vrati u vrh kiparskog šampionata. Tim koji je u dva kola pre dolaska srpskog stratega imao isto toliko bodova sa tri pobede i remijem u naredna četiri kola uspeo je da se vrati u trku za vrh, a trijumfom nad Arisom (1:0) u gradskom derbiju, makar do sutra i utakmice Anortozisa je i preuzeo čeonu poziciju u prvenstvu ove sotrvske zemlje.

Trenutak odluke ispostavio se gol gostiju u 10. minutu koji je postigao rumun Valentin Kostake. Novajlija koji je ovog leta stigao iz Dinama iz Bukurešta neodbranjivim udarcem sa desne strane u bliži ugao ukrasio je brzu tranziciju svog tima i odlično proigravanje Markesa za prvenac u novoj sredini.

Uz Pafos najčvršća odbrana u ligi uspela je da u nastavku susreta očuva minimalnu prednost i tako dođe do treće pobede u sezoni i upravo od Arisa preuzme lidersku palicu.

U redovima poraženog domaćina svih 90 minuta odigrao je Slobodan Urošević, dok je Veljko Nikolić bio van protokola.