Minamino protiv Strazbura (©AFP)

Minaminov šou protiv Strazbura za dominantan početak sezone Kneževa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.08.23. | 21:17

Ubedljiv trijumf Monaka u drugom kolu Lige 1

Dva kola i sedam golova Monaka. Posle 4:2 protiv Klermona na premijeri, Kneževi su u drugoj rundi kod kuće rutinski savladali Strazbur 3:0 (2:0).

Šou je ukrao bivši fudbaler Liverpula, Takumi Minamino. Japanac je postigao prva dva pogotka, a onda namestio treći Visamu Ben Jederu koji je postigao svoj treći gol u sezoni.

Odigrao je Monako koliko je bilo potrebno, postizao golove u pravim trenucima i tako potpuno razoružao rivala koji je daleko bolji utiska ostavio na otvaranja, s ozbirom da je kod kuće pobedio Lion 2:1.

Načeo je Minamino Strazbur sjajnim pogotkom u 20. minutu. Ukrao je loptu rivalu u opasnoj zoni, odmah se namestio na šut i poslao neodbranjivu dijagonalu u malu mrežu protivničkog gola za 1:0.

Već u 36. minutu se Japanac ponovo upisao. Ovoga puta velika zasluge nosi i Kajo Enrike, pošto je uputio savršen centaršut s levog boka, pa je Minaminu ostalo samo da glavom sprovede loptu u protivničku mrežu iz veoma izgledne situacije.

Otišlo se sa 2:0 na odmor, a sve je postalo sasvim jasno već posle 13 minuta igre u drugom delu. Fantastična tranzicija Monaka. U samo četiri dodavanja su se duboko sa svoje polovine domaći igrači preselili duboko na protivničku, Ben Jeder je izbio sam pred golmana Strazbura i savladao ga, uz malo sreće, udarcem u bliži ugao.

FRANCUSKA 1 – 2. KOLO

Mec - Olimpik Marselj 2:2 (0:1)