Mitar stigao do 29. gola, imamo sve parove četvrtfinala Azijske Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 22.02.24. | 22:10

Derbi igraju Al Hilal i Al Itihad

Al Hilal je bez mnogo muke potvrdio plasman u četvrtfinale Azijske Lige šampiona, savladavši još jednom sa 3:1 iranski Sepahan. Kao i u prvom meču, srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je gol. Ovoga puta radovao se u dubokoj sudijskoj nadoknadi...

Zanimljivo da su gosti vodili sve do finiša meča, kada je saudijski sastav očito rešio da doda gas i okrene rezultat u svoju korist. Salem Al Davsari je u izjednačio u 76. minutu, Ruben Neves u 82. okrenuo, a Mitar potvrdio trijumf domaćina u 97. minutu.

Ovo je 23. zvanična utakmica u nizu na kojoj Al Hilal slavi?!

Sada imamo sve parove četvrtfinala Azijske Lige šampiona. Evo i ko se sastaje:

Al Hilal (S. Arabija) - Al Itihad (S. Arabija)

Al Ain (UAE) - Al Nasr (S. Arabija)

Šandong (Kina) - Jokohama (Japan)

Đonbuk (Južna Koreja) - Ulsan (Južna Koreja)

Prvi mečevi na programu su već 4. marta.

Aleksandar Mitrović bori za epitet prvog strelca u i ovom takmičenju. Večerašnji pogodak bio mu je sedmi u Ligi šampiona Azije. Brazilac Krizan iz Šandonga postigao je samo jedan više.

Srbin je na 30 susreta ove sezone, u svim takmičenjima, pogađao čak 29 puta!