Monako kao pušten s lanca, eksplodirao je i kapiten!

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.10.22. | 19:23

Kapiten Kneževa rasturio Nant za četvrtu uzastopnu pobedu

Monako je igrao u promenljivoj formi na početku sezone, gubio bodove kod kuće, osvajao na strani, trener Kleman je tražio dobitnu kombinaciju i izgleda da ju je našao.

Kneževi igraju sve bolje i bolje. Večeras su zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu pošto su na svom terenu odigrali možda i najbolji partiju u sezoni i deklasirali Nant 4:1. A poseban benefit je da u top formi konačno kapiten i najbolji igrač tima Visam Ben Jeder koji je danas upisao het-trik.

Iako bi se ubedljiv trijumf Kneževa mogao pripisati i lošoj formi gostiju, ipak je očigledno da Kneževi dižu formu i nivo igre. U prethodne četiri pobede su redom postizali po jedan, dva, tri i danas četiri gola.

Trener Filip Kleman se posle dužeg vremena odlučio za formaciju sa četvoricom u poslednjoj liniji i napadačkim tandemom Ben JederEmbolo koji je funkcionisao sjajno.

Monako je za šest minuzta blickrigom slomio otpor Nanta i uveo meč u smer koji njemu odgovara. Dekoncentracija gostujuće odbrane i brzo izveden aut domaćih u drugom minutu su omogućili Embolou da pogodi praznu mrežu pošto je prethodno golman odbranio zicer Ben Jederu.

A vrlo brzo je kapiten Kneževa namestio nišanske sprave i izrešetao mrežu Kanarinaca. Nije bio u formi na početku sezone, bilo je neusglasica sa trenerom Klemanom, izgubio je i mesto u reprezentaciji Francuske i kao da ga je sve to razbesnelo da danas pokaže da je i dalje jedan od najboljih igrača u ligi.

Kanonadu je započeo u sedmom minutu... Opet je puklo po desnom boku Nantove odbrane, Embolo je sjajno glavom produžio loptu za Ben Jedera koji je izašao sam na Lafona i šmekerski bocnuo loptu preko njega.

Nije prošlo ni pola sata igre, a Monako je već vodio 3:0. Opet brz napad, sjajna akcija Kamare i Golovina i majstorska završnica Ben Jedera. Do het-trika je kapiten došao golom iz penala koji je iznudio Foland.

FRANCUSKA 1 – 9. KOLO

Anže - Marselj 0:3 (0:1)