Lukas Alario (© Reuters)

Mora biti da je dobar napadač kad svake sezone ima dvocifren broj golova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.10.20. | 22:24

Lukas Alario za proboj Leverkuzena na četvrto mesto Bundeslige

Bila je to kupovina u koju su pojedinci sumnjali. Izbrojao je Bajer iz Leverkuzena 24.000.000 evra za Lukasa Alarija, a opravdanost odluke da ga dovede iz River Plate vidi se u svakoj sezoni. U prethodne tri redovno je ostvario dvocifren učinak (deset, 14, 12), a kako je krenuo u ovoj lako mi moglo da se desi da mu bude najefikasnija otkako je stigao u Nemačku.

Posle posle duple porcije kojim je častio Augzburg i rešio poslednji meč petog bundesligaškog kola – 3:1. Druga uzastopna prvenstvena pobeda omogućila je Farmaceutima da skoče na četvrto mesto, a Argentincu da potvrdi koliko opasan ume da bude.

Prvi gol dao je iz penala pošto je Rafael Framberger igrao rukom. Sa bele tačke retko greši, ovo mu je bio peti precizan hitac sa 11 metara otkako je potpisao za Nemce, uz samo jedan promašaj.

S tim što kazneni udarci predstavljaju samo Alariovog bogatog asortimana. Ume da puca i levom i desnom, a koliko je spretan glavom spoznao je golman Rafal Gikivic 16 minuta pre kraja, tako što je na ubacivanje Nadima Amirija špic Leverkuzena postigao već peti gol u sezoni. Na šest utakmica. Izvesno je, biće ih još.

Trijumf ekipe Pitera Boša pokušao je da ugrozi Danijel Kaliđuri početkom drugog poluvremena, međutim, domaćin je bio uočljivo bolji, pogodio prečku i stativu i pre ili kasnije je morao da slavi.