Može i bez Boatenga, tu su Milanova deca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.01.19. | 16:58

Filip Đuričić igrao kao starter, ali je zamenjen u 65. minutu - 3:0

Otišao je Kevin Princ Boateng u Barselonu, ali taj nedostatak nije pravio problem Sasuolu u sudaru s Kaljarijem na domaćem terenu. Neroverdi su odradili posao i slavili s 3:0 (2:0).

Najvažniji momenat na utakmici bio je u 9. minutu kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Manuel Lokateli. Dete Milana je iskoristilo priliku, bio je to šut pod prečku u stilu Filipa Inzagija. Moglo je i sigurnije, ali je i ovako ušlo.

To je najvažnije.

Sasuolo je do kraja poluvremena stigao da poveća prednost, a strelac je bio Babakar sa bele tačke. Tada je bilo jasno da će domaćin do tri boda.

Treba reći da je u startnoj postavi Sasuola bio i Filip Đuričić. Sa odlaskom Boatenga, Babakar uz Berardija je sigurna komponenta napadačkog trija dok će za treći dres startera biti u trci naš Filip Đuričić i Boga. Đuričić je danas prvi dobio šansu, a zamenjen je u 65. minutu kada je upravo Boga ušao na teren.

Do kraja je Sasuolo samo trebalo da zadrži prednost, a uspeo je i da je poveća preko Alesandra Matrija u 87. minutu. Nije mu bilo teško, našao se u odličnoj situaciji i preostalo mu je samo da ćušne loptu u mrežu. Još jedno Milanovo dete je pogodio.

Sa ova tri boda Sasuolo je došao do 29. boda sa kojim drži devetu poziciju na tabeli Serije A. Kaljari je ostao na 13. mestu sa 21 osvojenim bodom.

ITALIJA 1 - 21. KOLO:

Sasuolo - Kaljari 3:0 (2:0)