Na pomolu najveće nemačko čudo: Brazilci iz Brajsgaua na 180 minuta od Lige šampiona

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.04.22. | 20:37

Jedan ili dva kiksa rivala mogli bi da im put do elite učine potpuno realnim...

Spektakularan fudbal igra Frajburg i sasvim zasluženo se nalazi na putu ka najvećem uspehu u klupskoj istoriji - plasmanu u Ligu šampiona! Popularni Brazilci iz Brajsgaua nakon (nepotpunog) 32. kola drže četvrtu poziciju, pošto su kao gosti tukli Hofenhajm sa 4:3. Ovo je četvrti meč u nizu na kom učenici Kristijana Štrajha postižu najmanje tri gola, što najbolje govori kakav fudbal forsira iskusni stručnjak i kako se publika dobro zabavlja na utakmicama Frajburga.

Momci sa novoizgrađenog Evropa stadiona možda ne drže sve u svojim rukama nakon ovog trijumfa - Lajpcig i Leverkuzen imaju utakmicu manje - ali njihove šanse su sasvim dobre. A postaće i veoma dobre ukoliko, recimo, Bajer Leverkuzen u ponedeljak ne uspe da dobije Ajntraht.

U tom slučaju Frajburg se o svemu pita u završnih 180 minuta. Pod pretpostavkom da savlada Union Berlin u narednoj rundi kod kuće, Štrajhov tim će u poslednjem kolu igrati baš sa Leverom za mesto u TOP 4. Naravno, postoji i opcija da se Bikovi okliznu - neće im biti lako prekosutra u Menhengladbahu - pritom, oni trenutno imaju bod manje i od Frajburga i od Levera...

Ako na izvanredan učinak u ligi dodamo da su crno-beli ušli i u finale DFB kupa, te da imaju prilikui da uzmu prvi trofej u klupskoj istoriji (finale baš protiv Lajpciga), onda nema sumnje da se radi o najboljoj sezoni otkako ovaj klub postoji.

Pritom, njegov plasman u Ligu šampiona predtavljao bi verovatno najveće čudo što je nemački fudbal iznedrio u ovom veku. Svaka čast seocetu po imenu Hofenhajm, pa i Lajpcigu, ali iza ta dva kluba stoje multimilijarderi Ditmar Hop i Ditrih Matešic.

Iza Frajburgovih uspeha lebdi samo jedna šašava glava - Štrajhova.

Hofenhajm je još jednom razočarao. Ovo je sedmi meč u nizu koji nije uspeo da dobije i izvesno je da neće igrati Evropu iduće sezone. Uspeo je tim Sebastijana Henesa da se vrati nakon rano primljenog gola, poveo je sa 2:1, a onda je za nešto više od 20 minuta primio tri i - položio oružje. Svetle tačke samo Andrej Kramarić i nadolezaće zvezda Bundelsige David Raum. Momak sjajne levice, izvorno levi bek, namestio je dva gola danas i došao do kote 13 kada su asistencije u pitanju.

Nema sumnje da će biti ozbiljan adut Hansija Flika u Kataru.

Frajburg su su po običaju nosili Lukas Heler, Vinčenco Grifo, Kristijan Ginter... Ovaj potonji gol i asistencija. Vu Jeong pravi izbor da uđe u nastavku. Rešio je utakmicu u 73. minutu...