©Reuters

Napoli će u miru gledati Derbi dela Madonina: Kvarachelija i Osimen se šetaju ka skudetu

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.23. | 14:30

Gruzin i Nigerijac u drugom poluvremenu slomili otpor domaćina (3:0)

Derbi dela Madonina predstavljaće poslasticu 21. kola Serije A, a u duelu milanskih rivala spokojno će moći da uživaju i fudbaleri Naopolija. Lider šampionata Italije pobedom nad Specijom nastavio je da sigurnim korakom gazi ka skudetu koji čeka 23 godine, te će susret pratilaca ispratiti sa bezbedne udaljenosti od 16, odnosno 18 bodova. Na krilima nezaustavljivog tandfema Kvarachelija - Osimen gosti su uspeli da slome otpor rivala u nastavku i dopišu petu uzastopnu pobedu (3:0).

Uprkos podređenoj ulozi, domaćin je uspeo da odoli napadima lidera tokom prvih 45 minuta, međutim sve učinjeno pre odlaska na odmor palo je u vodu posle prve pretnje Napolija u nastavku. Nesmotrena reakcija i Rece i igranje rukom u svom šesnaestercu poklonilo je priliku gostima da sa penala dođu do prednosti, a jedanaesterac je rutinski u gol pretočio Kviča Kvarachelija.

Osmim golom u prvenstvu Gruzin je trasirao put Spaletijeve čete do 18. pobede, a većinu dilema otklonio je Viktor Osimen u 68. minutu spretnom reakcijom pred golom rivala prilikom loše intervencije jednog od defanzivaca Specije. Nigerijac je loptu sa visokim lukom uspeo da zahvati ispred Dragovskog i tako udvostručio prednost.

Petnaestim golom u prvenstvu Osimen je nadmašio učinak iz prethodne sezone, međutim nije se na tome zaustavio te je rivala u nokdaunu dokrajčio novim pogotkom petmi nuta kasnije na proigravanje Kvarachelije.

Pobedom na strani Napoli je uvećao saldo i stigao do sume od 56 bodova, 16 više od Intera i Rome, odnosno 18 u odnosu na Lacio i Milan. Sa druge strane, trećim uzastopnim porazom Specija je ostala na prvom mestu iznad zone ispadanja, uz samo pet bodova više od Verone.