Fudbaleri Lanusa u neverici (Foto: Reuters)

Nastavlja se agonija Lanusa: Poveo u trećem, pa ispustio prednost u 11. minutu i ostao bez plena (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 12.04.22. | 04:32

Najuspešniji trener u istoriji kluba iz južnog naselja Buenos Ajresa neće drugi mandat u Lanusu pamtiti po dobru

Vratio se Horhe Almiron na klupu tima sa kojim je pre šest godina osvojio prvenstvo, Kup i Superkup Argentine. Drugu epizodu na Nestor Dijaz Perez stadionu će po svemu sudeći pokušati što pre da zaboravi. Lanus je zakucan za dno tabele argentinskog Liga kupa, a iako je u susretu 9. kola stigao do prednosti za manje od tri minuta, nije uspeo da prekine crni niz. Aldosivi je za samo osam minuta preokrenuo rezultat i do isteka vremena sačuvao minimalnu prednost - 2:1.

Bio je domaćin bolji rival u većem delu susreta. Napadao od prvog do poslednjeg minuta. Ostavili su fudbaleri Lanusa i poslednji atom snage na terenu, ali nisu uspeli da se izvuku posle ekspresnog preokreta gostiju. Imali su Almironovi izabranici loptu u nogama 61 odsto vremena, uputili devet šuteva više od rivala (16), pet u okvir gola, ali samo jednom savladali golmana Devekija. Sa druge strane, jedina dva udarca koja je Aldosivi poslao u metu, završila su iza leđa čuvara mreže domaće ekipe Monetija.

I dok je Lanus sa samo šest bodova zakucan za dno tabele, četa Martina Palerma sedi na trećem mestu sa 10 bodova više od večerašnjeg rivala. Vezala je četvrtu pobedu i na dobrom je putu da se domogne plej-ofa.

Idealno je domaćin otvorio utakmicu. Berbanei je odlično centrirao sa leve strane u trećem minutu susreta, pronašao Akostu na drugoj stativi, koji se poklonio i glavom zatresao mrežu rivala.

Samo šest minuta kasnije odbrana Lanusa zaboraivla je kapitena gostiju Koterućija u svom kaznenom prostoru. To je uočio Masijel, poslao mu precizan pas, a iskusni vezista je sjajno odreagovao i efektnim udarcem poravnao rezultat. Bio je to sedmi gol 35-godišnjeg napadača, pa se izjednačio sa Maurom Boselijem iz Estudijantesa na vrhu liste strelaca.

Za manje od 120 sekundi strelac izjednačujućeg pogotka uzvratio je uslugu Masijelu. Ostavio mu je loptu na ivicu kaznenog prostora, usledio je projektil - lopta se od prečke odbila u mrežu nemoćnog Devekija.

U nastavku jalova dominacija domaćina, koji je u devetoj rundi morao da se pomiri sa petim porazom u Liga kupu.