(©AFP)

Nema više nepobedivih u Paragvaju: Libertad srušen iz slobodnog udarca (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 25.02.21. | 01:10

Gosti posle tri pobede prosuli prve bodove

U paragvajskoj Aperturi više nema nepobedivih. Posle tri pobede i idealno otvorene trke, Libertad je upisao prvi poraz pošto je na gostovanju Gvajrenju poražen 0:1.

Pitanje pobednika rešio je Mendoza u 64. minutu i tako klubu iz Viljarike doneo prvu pobedu posle dva remija i poraza. Vezni fudbaler pogodak je postigao iz slobodnog udarca sa 20 metara, a slavlju domaćina kumovalo je neiskustvo 18-godišnjeg čuvara mreže Anhela Gonzalesa.

Mladi golman bačen je u vatru posle povrede Martina Silve i nakon što je rezervni golman Karlos Servin zaražen korona virusom i pružio je vrlo dobro izdanje, međutim u prelomnom momentu imao je loptu na ruci, ali je uspeo samo da je preusmeri do stative od koju je završila u mreži.

Pogodak Gvajrenje prekinuo je inicijativu gostiju, a povratak u igru domaćina nisu doneli ni ulasci Delvalea i Franka. Međutim, sve nade Libertada potonule su u 81. minutu kad je Kougo zaradio crveni karton i tim iz Asunsiona osudio na prvi ovosezonski poraz.