Nezaustavljiva Atalanta i maestro Papu za istoriju! Za 10 minuta nastradao i Napoli (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 02.07.20. | 21:39

Neverovatan niz tima iz Bergama

Može li neko da zaustavi ragoropađenu Atalantu? Teško...

Zahuktala mašinerija Đan Pjera Gasperinija nastavlja da deli lekcije po Italiji i da obara rivale kao od šale. Nova žrtva je Napoli koji je do večeras bio u odličnoj formi i seriji od devet mečeva bez poraza. Napolitanci su posle pauze osvojili Kup Italije eliminisavši Inter i Juventus, pobedili oba meča u Seriji A, stabilizovali se, ali ni oni nisu imali rešenja za tim koji je u još boljoj seriji. Imali su Napolitanci iluzije da bi večeras pobedom mogli da se usključe u trku za Ligu šampiona i nekim čudom prestignu Atalantu na četvrtom mestu, ali su sada i definitivno dobili dokaz da su slabiji rival u ovoj priči.

Atalanta je večeras pobedila sedmi put zaredom u Seriji A! Prvi put u klupskoj istoriji. Na 11 poslednjih mečeva u svim takmičenjima imaju 10 pobeda i remi. Otkako su se vratili na teren posle pauze zbog pandemije korona virusa, pobedili su u sve četiri utakmice sa ukupnpom gol-razlikom 12:5. Na 29 prvenstvenih utakmica su dali neverovatnih 82 gola i ako ovako nastave, završiće sezonu kao najefikasniji evropski tim u ’ligama petice’.

Neverovatno je sa kojim samopouzdanjem igraju Atalantini fudbaleri, na koliko različitih načina napadaju protivnika i koliko imaju strpljenja. Uspeo je Napoli da ih umrtvi u prvom poluvremenu, Gatuzov tim je odigrao taktički savršeno kao protiv Juventusa nedavno, ali nije izdržao Atalantin nalet u drugom poluvremenu.

Kada plavo-crni krenu u napad sa gomilom igrača, onda se ne zna odakle prati veća opasnost. Ovoga puta je iz drugog plana uskočio hrvatski vezista Mario Pašalić i glavom sa peterca krunisao sjajan centaršut Papua Gomeza. Argentincu je to bila čak 15. asistencija u sezoni što nikom nije prošlo za rukom u Seriji A u poslednjih 15 godina! A podsteićemo da je još devet kola do kraja. Brutalno!

Gosti se još nisu oporavili od šoka, a devet minuta kasnije su morali i drugi put da vade loptu iz mreže. Nezaustavljivi Robin Gosens je postigao deveti gol u sezoni. Levi bek?!

Bio je to klasičan Atalantin blickrig kada samelje protivnika za nekoliko minuta i ubije ga u pojam. Napoli više nije uspeo da se vrati...