Ni Joveljić ni Čičarito nemaju rešenje za agoniju: Galaksi stradao i u Hjustonu

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.23. | 04:35

Novo bledo izdanje ekipe iz Los Anđelesa - 0:3

Kada kola krenu nizbrdo, prilično ih je teško zaustaviti, a Galaksijeva kako da su dobila dodatno ubrzanje. Ekipa iz Los Anđelesa doživela je i treći poraz ove sezone u MLS ligi, iako je Hjuston došla s namerom da konačno pokuša da stigne do prvog slavlja. Ipak, ne samo da nije uspela, već je prterpela najteži poraz do sada - 0:3 (0:0).

Dejan Joveljić nije imao rešenje za odbranu Dajnama, baš kao ni legendarni Meksikanac Havijer Ernandez Čičarito, koji ga je zamenio u 55. minutu. Jednostavno, ništa nije išlo onako kako je zamislio strateg gostiju Greg Vani.

Sa druge strane, domaćin je imao poprilično sreće. Prvi pogodak je postigao Ektor Erera iz slobodnog udarca, kod kojeg je lopta očigledno zakačila nekog u živom zidu i promenila pravac, pa je postala neuhvatljiva Džonatana Klinsmana.

U 65. minutu je sve bilo rešeno, kada je Amin Basi pogodio sa bele tačke, u situaciji kojoj je prethodio drugi žuti karton Martina Kaseresa.

Domaći su iskoristili brojčanu nadmoć na terenu, pa su osam minuta kasnije, takođe preko Basija postavili konačan rezultat utakmice.

Dejan Joveljić kao i čitava njegova ekipa, još uvek traži pravu formu. Do sada je odgirao pet mečeva u sezoni postigao jedan pogodak.