Nije im se mnogo igralo: Slovan i Jang Bojs po jedan šut u okvir gola

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.07.21. | 22:24

Odluka o putniku u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona biće doneta u Bernu

Poznanici Crvene zvezde iz evropskih kvalifikacija sastali su se u međusobnom duelu 2. runde borbi za mesto u grupi Lige šampiona i - razočarali.

Slovan i Jang Bojs odigrali su bez golova, gotovo i bez šansi, u Bratislavi, tako da je teško naslutiti ko će na megdan Linkolnu ili Klužu u narednoj fazi kvalifikacija za elitno takmičenje. Revanš je 28. jula u Bernu.

Tek po jedan šut u okvir gola uputili su akteri večerašnjeg okršaja. Nedovoljno dobro da bi Adrijan Čovan na jednoj, a David von Balmus na drugoj strani morali da prelaze gol-liniju po loptu. Nisu želeli Vladimir Vajs i David Vagner previše da rizukuju, posebno ne ovaj drugi, čija je ekipa posle nešto otvorenije igre u prvom delu, u nastavku bila potpuno defanzivno nastrojena.

U startnoj postavi Slovana bio je srpski internacionalac Aleksandar Čavrić, a u 74. minutu zamenio ga je još jedan nekadašnji đak OFK Beograda, Dejan Dražić. Nisu uspeli da pomognu svom timu da dođe do povoljnijeg rezultata, jer kako više ne važi pravilo u gostima, slovački šampion moraće u revanšu do pobede. Remi s jednim ili više postignutih golova sada donosi samo produžetke.

Za švajcarskog predstavnika ovaj meč bio je početak sezone 2021/22, dok je Slovan startovao u prvom kolu, protiv Šamrok Roversa. Namučili su se Slovaci da eliminišu Irce, pošto su posle 2:0 kod kuće, u Dablinu poraženi 2:1.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - 2. KOLO (PRVE UTAKMICE)

Alaškert – Šerif 0:1 (0:0)