Nije šok terapija, već potpuni preporod: Koritiba sa „privremenim“ trenerom uzela 10 od mogućih 12 bodova

Vreme čitanja: 2min | uto. 25.07.23. | 02:42

Tijago Kosloski na fantastičan način razmrdao ekipu, koja je u 16. kolu uzela meru favorizovanom Fluminenseu (2:0)

Šok terapija, odnosno smena trenera usred sezone, pa čak i u njenoj ranoj fazi, najčešće predstavlja pun pogodak kada su u pitanju mnoge ekipe, a posebno one koje poseduju ozbiljan kvalitet u svojim redovima. Čini se da je to upravo slučaj sa brazilskom Koritibom, koja se potpuno preporodila od trenutka kada ju je posle debakla protiv Gremija (1:5) preuzeo Tijago Kosloski.

Mladi stručnjak, koji ima samo 42 godine i još uvek nosi status privremenog rešenja, debitovao je na klupi kluba iz Parane u pobedi nad Gojasom 4. jula (2:1), a večerašnji meč sa Fluminenseom (2:0) bio mu je ukupmo četvrti. A ukupan bilans je impozantan – tri od četiri pobede i 10 osvojenih bodova od mogućh 12. U tom nizu nije savladan samo Kruzeiro u prošlom kolu, kada je bilo 0:0 u Belo Orizonteu.

Zanimljivo, sve tri pobede u dosadašnjih 16 kola Koritiba je osvojila pod Kosloskim. Strtateg poljskog porekla, koji je prethodno vodio omladinski tim Koritibe, i protiv favorizovanog Fluminensea naredio je totalnu ofanzivu od samog starta utakmice. Krenulo se u razmenu opasnih šansi na obe strane, a onda je sve rešeno u razmaku od samo četiri minuta, sredinom prvog poluvremena, kada je domaćin postigao oba pogotka.

Strelac prvog sa bele tačke u 24. minutu bio je Robson, nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio neoprezni Felipe Melo. Drugi pogodak Koritibe, postignut u 28. minutu, bio je plod sjajnog koktranapada. Po desnoj strani je izuzetno probio Mateus Bjanki, dok je na pravom mestu na suprotnoj strani bio Diogo Barbosa.

Koritiba još uvek nije uspela da izađe iz opasne zone, mada je na samo bod udaljenosti od Gojasa, dok Fluminense ispao iz „zone“ Kopa Libertadores, pa se nakon 16. kola nalazi na sedmom mestu.

BRAZIL 1 – 16. KOLO

Flamengo – Amerika Mineiro 1:1 (0:0)