Nije zlato sve što sija: Skupocene zvezde Al Hilala pred ispadanjem na Arab kupu, Benzema već trese mreže (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 31.07.23. | 00:35

Al Sad pobedio tim iz Rijada sa 3:2. Sergej Milinković Savić i kompanija imaju samo bod posle dva kola. Francuz na dva meča – dva gola i asistenciju za novi klub, Al Itihad iz Džede

Na tlu Saudijske Arabije je u toku Arab kup, uveritra za dugo očekivani start šampionata u ovoj bogatoj azijskoj zemlji koja startuje za dve nedelje, prepun zvezda svetskog fudbala – Karim Benzema, Kristijano Ronaldo, Kalidu Kulibalu, Rijad Marez, Sergej Milinsković Savić, Džordan Henderson...

Da nije zlato sve što sija i da će zvezdama Al Hilala biti potrebno uigravanje i još koje zvezde od 50.000.000+ evra pokazalo je ovo takmičenje. Na jednoj strani Sergej Milinković Savić, Ruben Neves, Kalidu Kulibali, najbolji saudijski igrač Al Davsari, a na drugoj skromni kataski AL Sad i to bez najpoznatijeg igrača, vremešnog Španca Santija Kazorle. Na kraju – 3:2 za tim iz Dohe u drugom kolu.

Moćni tim iz Rijada je na pragu ispadanja s ovog takmičenja već u grupnoj fazi, odnosno neprolaska u četvrtfinale. Posle dve utakmcice samo bod, pa sada ne drži sve u svojim rukama pred poslednjih 90 minuta. Gol za tri boda Al Sada delo je Ekvadorca Gonzala Plate koji je prošle sezone igrao za Valjadolid u Primeri (tim sa Zorilje ispao je u Segundu) i nije se proslavio, postigao je jedan gol i imao pet asistencija. Južnoamerički napadač je u finišu zatresao mrežu domaćeg tima. Smušeno je delovala odbrana saudijskog tima, a Ekvadorac je to kaznio u trećem minutu sudijske nadoknade i doneo prvi trijumf i prvo mesto u Grupi B.

Dok vicešampionu Azije ne cvetaju ruže, šampion Saudijske Arabije je izborio četvrtfinale posle pobede nad tuniškim Sfaksijenom sa 1:0, a gol odluke u nastavku utakmice za četu Nuna Espirita Santa delo je najvećeg pojačanja ekipe iz Džede, francuskog asa Karime Benzeme.

Bivši napadač Reala i dobtinik Ztlatne lopte za prethodnu godinu je bio strelac i protiv Esperansa u prvom kolu (2:1) i pokazao da će biti napast za golmane i u Aziji. Za dve utakmice na ovom takmičenju dva pogotka i asistencija. Dokaz da je klasa večna, a da su godine samo broj i da veteran ima mnogo toga da pokaže i u šampionatu Saudijske Arabije koji je ovog leta u epicentru posle prave revolucije i dolaska velikih imena za basnoslovne plate u najbolje klubove ove azijske države.

----------

Ako na svoj tiket dodaš jednu utakmicu Svetskog prvenstva za žene, možeš da dobiješ vikend za dvoje u hotelu Ramonda + 10.000 rsd