Bafetimbi Gomis (©Reuters)

Novo ludilo turskog fudbala: Četiri penala, uz jedan poništen, za kraj Galatine crne serije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.02.22. | 20:23

Drama u duelu direktnih rivala za opstanak i važna pobeda Galatasaraja nad Gectepeom 3:2

Poznato je da utakmice turskog fudbala nose dramu, preokrete, uzbuđenja, neizvesnost, tenziju, često i incidente. Svega toga bilo je u večerašnjem duelu Gectepea i Galatasaraja. Gosti iz Istanbula slavili su u Izmiru 3:2 i osvojili izuzetno značajne bodove u duelu sa direktnim rivalom u borbi za opastanak.

Viđena su čak četiri penala, dosuđen je i peti pa poništen gledanjem snimka na predlog iz VAR sobe, a na kraju je besne navijače Gectepea morala da smiruje policija, baš kao i golmana domaćeg tima kog su saigrači i bezbednjaci jedva sprečili da ne započne tuču.

Oba tima dvaput su pogodili s bele tačke, s tim da su gosti to učinili u 85. i devetom minutu nadoknade. Oba puta precizan je bio nekadašnji centarfor Sent Etjena, Liona, Svonsija... Bafetimbi Gomis. I u šestom minutu nadoknade Galatasaraj je dobio penal, ali je sudija Arda Kardešler posle gledanja snimka promenio odluku i procenio da je nakon Gomisovog šuta lopta pogodila Dina Arslanagića u rame, pa je poništio i prethodno pokazan crveni karton (drugi žuti) Belgijancu.

Pre iskusnog Francuza, koji je večeras igrao tek drugi meč od povratka u Galatasaraj iz Al Hilala, preciznan sa bele tačke za domaćine bio je Šerif Ndiaje, u nadoknadi prvog poluvremena i 70. minutu, dok je Galata povela u 3. preko Viktora Nelsona.

Malo ko je tada mogao da pretpostavi šta će se dalje dešavati, ali ono što se piše jeste prva pobeda Galatasara pod komandom Španca Domeneka Torenta, koji je prethodno vodio Flamengo i Njujork Siti. Sedam utakmica trebalo mu je da bi se radovao na klupi posrnulog turskog velikana.

TURSKA 1 – 26. KOLO

Konja - Kasimpaša 4:4 (2:1)

/Amilton 28, Rahmanović 40, Dikmen 52, Čikaleši 90+10pen - Ben Uanes 7, Hajradinović 46, Bozok 60pen, Mabil 90+1/

Rize - Bašakšehir 0:2 (0:1)