Ofsajd uništio san o nestvarnom debiju: Isak hteo da uništi Redse, a onda se sve preokrenulo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.08.22. | 23:14

Liverpul u osmom minutu nadoknade savladao Njukasl pogotkom Fabija Karvalja - 2:1

Dobrih sat vremena se Liverpul davio u sopstvenoj nemoći. Pet minuta ranije nesuđenom heroju Njukasla Aleksanderu Isaku je poništen drugi gol na debiju u dresu Svraka, a onda se sve preokrenulo u korist domaćina. Roberto Firmino je u 61. minutu izjednačio rezultat, Redsi su potom napadali svim silama, ali je delovalo da ne mogu da pronađu pukotinu u organizovanoj odbrani gostiju. Ipak, to je posle velike gužve u petercu Njukasla, u osmom minutu nadoknade, uspeo da uradi Fabio Karvaljo i izazove eupciju oduševljenja na Enfildu - 2:1 (0:1).

Onaj poništeni gol iz 55. minuta bukvalno je srušio san o jednom nestvarnom debitanskom nastupu nekog novajlije u Premijer ligi. Isak, koji je svoju ekipu doveo u vođstvo u 38. minutu posle asistencije Longstafa, zaplesao je u kaznenom prostoru Liverpula na početku drugog poluvremena. Fantastičnim dribilinzima je iz težišta izbacio Robertsona i Gomeza, a onda sjajno matirao Alisona. Ipak, pomoćni sudija je signalizirao nedozvoljenu poziciju, a ekipa Jirgena Klopa drugi život na ovom meču.

Domaćin je iskoristio svoj psihološki momenat, a onda u poslednjim trenucima meča pronašao energiju i koncentraciju da dođe do tri velika boda. Da je ostalo 1:1, Liverpul bi bio na ogromnih devet bodova zaostatka od Arsenala, ovako je na mnogo prihvaljivijih minus sedam. Ono što je najvažnije za Klopa jeste doza samopouzdanja koja je bila preko potrebna njegovom timu u ovim trenucima.

Liverpul je meč okončao 23 upućena udarca ka protivničkom golu, dok je Njukasl imao samo pet, ali je sam odnos na terenu dosta promenila činjenica da su gosti u idealnom trenutku stigli do vođstva.

Sa druge strane, Totenhem je večeras u gostima Vest Hemu demonstirao nemoć da se vrati iz nepovoljne psihološke situacije u kojoj se našao, pa je morao da se zadovolji bodom u londonskom derbiju - 1:1 (0:1).

Gosti su imali vrlo dobru situaciju posle autoglola Tila Kerera u 34. minutu, ali se dogodio veliki pad koncentracije u desetom minutu nastavka, kada je Tomaš Souček iskoristio fenomenalno dodavanje Majkla Antonija i postavio konačan rezultat utakmice.

Završnicu meča ubile su brojne izmene sa obe strane, pa praktično nije bilo ozbiljne mogućnosti da dođe do promene rezultata.