Olajinka započeo preokret u češkom derbiju, Slavija ponovo prva

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.03.23. | 20:17

Plzenj posustaje u šampionskoj trci...

Svega nekoliko sati Sparta je bila na vrhu tabele češkog šampionata. Slavija se vratila tamo pošto je u velikom derbiju 23. runde uspela da slomi otpor vladajućeg šampiona Plzenja i to nakon preokreta - 2:1 (0:1).

Ponovo je jedan od junaka praškog kluba bio Nigerijac Piter Olajinka (27), momak koji će od leta obući dres Crvene zvezde. On je u 50. minutu posle ubacivanja Petra Ševčika iz kornera uspeo da prosledi loptu u mrežu i izjednači rezultat.

Olajinki je to 15. pogodak u svim takmičenjima ove sezone na 30. utakmici...

Prethodno je u 16. minutu Tomaš Hori doneo prednost gostima, dok se za preokret postarao Ondrej Lingr na asistenciju 19-godišnjeg Mateja Jurašeka.

Slavija je nakon ovog trijumfa ponovo na plus dva u odnosu na najvećeg rivala Spartu, dok je Plzenj na minus četiri.