Olimpijakos sa penala izbegao tragično leto - igraće u Ligi Evrope! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.08.22. | 23:51

Ferencvaroš odradio posao protiv Šamroka, i Cirihi prošao Harts

Tužno leto za Olimpijakos završilo se donekle srećnim krajem. Sve je počelo katastrofom u sudaru sa Makabijem iz Haife, nastavilo se mučenjem protiv Slovana i vrlo srećnim prolazom, a završilo se ove noći penal ruletom koji je pomilovao večitog šampiona Grčke.

Olimpijakos je visio i mogao da period godine, kada mu je prioritet plasman u Ligu šampiona, završi u Ligi konferencije. Uspeo je viđenu pobedu protiv Apolona iz Limasola pretvori u pravu antičku dramu. Gosti su izjednačili u 90. minutu, uveli meč u produžetak, ali su potom pali na kreču.

Kiprani su ostali bez snage, pa su Kirjaku, Ongenda i Ba promašili u penal ruletu. Olimpijakos je slavio sa 3:1 (1:1) u regularnom delu uz promašeni jedanesterac Lazara Ranđelovića.

Počelo je idealno za domaćina, pošto je na centaršut Reabuka, Masuras iz neposredne blizine savladao srpskog čuvara mreže Aleksandra Jovanovića. Pokazao je Masuras i toj situaciji koliko je značajan za Olimpijakos i kakvu bi grešku napravio klub iz Pireja da ga je pustio u Fenerbahče. Očekivala se kanonada grčkog šampiona, posebno posle takvog uvoda u režiji vojnika Vladana Milojevića, iz dana u Panioniosu. Međutim, Apolon se pokazao kao dostojan rival u ostatku meča. Morali su navijači Olimpijakosa da drhte do poslednjeg trenutka. Bili su ravnopravi gosti i hrabru igru naplatili izjednačenjem u 90. minutu preko Pitasa. Na kraju su je ipak tim Aleksandra Jovanovića morao da se zadovolji Ligom konferencija.

Ferencvaroš je imao jači trening na gostovanju Šamrok Roversu. Trener Čerčesov se odlučio da promeša postavu, odmori neke od najboljih igrača, pa su domaći slavili minimalan trijumf.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE – 4. KOLO (REVANŠI)

AEK Larnaka - Dnjepar 3:0 (2:0) - prvi meč 2:1