Đorđe Petrović (©AFP)

Đorđe Petrović ponovo začarao mrežu, treći put bez primljenog gola

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 02:54

Nije ni čudo što ga prate emisari najvećih evropskih klubova

Priče da srpskog golmana Đorđa Petrovića redovno gledaju skauti evropskih velikana, konkretno Mančester junajteda i Liverpula nekima možda deluju preterano, ali svojim izdanjima u MLS nekadašnji čuvar mreže Čukaričkog pokazuje zašto je toliko interesantan najmoćnijim premijerligašima.

Posle teško poraza njegovog Nju Ingland Revolušna u kojem jeste primio četiri gola, ali i odbranio osam šuteva Los Anđelesa, srpski golman ponovo je zablistao i začarao mrežu! Revolušn je dobio na svom terenu Nešvil u derbiju gornjeg dela tabele sa minimalnih 1:0, a Petrović je ponovo bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu.

Iako je njegov tim dobio, gosti su zapravo bili ti koji su više kontrolisali igru i zapravo pretili češće. Da nije bilo Petrovićevih bravura, pitanje je da li bi Nju Ingland uspeo da zadrži gol prednosti do kraja. Jedan od kandidata za dres Srbije imao je večeras tri intervencije, čime je značajno uticao na konačni ishod. Srbin je zaustavio dobre pokušaje Danijela Lovica, Jakoba Šafelburga i Hanija Muhtara već u uvodnih 15 minuta utakmice i pokazao autoritet kojim je kontrolisao ostatak utakmice. Istina, u nastavku gosti nisu imali pokušaj u okvir gola što je dodatno olakšalo posao Nju Inglandu, mada je Voker Cimerman u 35. minutu glavom pucao nakon kornera i pogodio prečku.

Jedini gol na meču delu je Gustava Boua u 52. minutu. Njegov 38. pogodak otkako je 2019. godine stigao u MLS, takođe i gol u njegovom drugom ovosezonskom nastupu. Od tada domaćin je uspeo da iznese pritisak i ostvari nova tri boda, za uspešan oporavak od blamaže prošlog vikenda...

MLS – 4. KOLO

Sijetl Saunders – Los Anđeles FK 0:0

Atlanta Junajted - Portland 5:1 (2:0) /Vajli 25, Almada 45+5, 86, Jakumakis 59, Arauho 75 - Ikoba 83/

Montreal - Filadelfija 3:2 (1:0) /Kioto 3 penal, 90+8, Ofor 90 - Ure 46, 60/

Nju Ingland Revolušn - Nešvil 1:0 (0:0) /Bou 52/

Njujork Siti - Di Si Junajted 3:2 (2:0) /Tales Manjo 17, Rodrigez 37, Andrade 88 - Benteke 46, Birnbaum 90/

Njujork Red Buls - Kolumbus Kru 2:1 (0:1) /Lukinjas 58, Vanzeir 86 - Matan 33/

Orlando - Šarlot 1:2 (0:2)