Slavlje igrača Brage (©AFP)

Orta je klasa, Tondela nije izdržala: Potvrda da je Zvezdina odbrana uradila veliki posao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 21.09.21. | 00:18

Braga u završnih devet minuta razbila protivnika

Braga je zatvorila 6. kolo Primeire ubedljivim trijumfom nad Tondelom u Kamenolomu - 3:1 (0:0).

Posle dugog golgeterskog posta, Braga je konačno pronašla svoj ritam pošto je probila led na stadionu Rajko Mitić u četvrtak, što je dovelo do ubedljivog trijumfa. Doduše, čekalo se preko 80 minuta na prvi pogodak, ali kada je Juri Medeiros pogodio metu posle odbitka koji je došao kao rezultat strašne dubinske lopte Rikarda Orte i pokušaja Gonzaleza. Taj pogodak pokrenuo je pravu devetominutnu lavina u kojoj je Tondela ipak izvukla deblji kraj.

Pokušao je Karlos Karvaljal da odmori neke od svojih nosećih igrača posle teškog gostovanja u Beogradu, ali se na kraju ispostavilo da su upravo izmene bile ključne za pobedu. Orta je ušao na poluvremenu umesto Lukasa Mineira, Medeiros je sačekao da otkuca pun sat igre pre nego što je odmenio Fabija Martinsa, posle čega su njih dvojica preuzeli ključeve utakmice u svoje ruke i rešili je u korist Brage.

-------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!

---------------------

Samo tri minuta posle Medeirosovog gola Orta je pogodio metu posle kontre gde je odbrana Tondele oše reagovala. Nisu prošla ni dva puna minuta posle tog pogotka Tondela je stigla do utehe, Renat Dadašov je odradio ceo posao u pomalo konfuznom napadu koji se ipak završio srećno po goste. Da ne bude haosa u završnici pobrinuo se Medeiros svojim drugim pogotkom na susretu. Lepotica koju je Orta ulepšao novom asistencijom čime je potvrdio klasu.

Sada se vidi zapravo koliki su posao odradili Zvezdini defanzivci, jer su uspeli da zaustave Braginog najboljeg igrača u teškom meču u četvrtak...