Osasuna dobila Bilbao i preuzela pol poziciju u borbi za LK

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.05.23. | 00:20

Strelci Budimir i Toro

Osasuna je ponovo došla glave Atletik Bilbau. Nakon što ga je sprečila da uđe u finale Kupa kralja, sada je slavila i u prvenstvenom okršaju (2:0), izjednačivši se po broju bodova sa Baskima. Oba tima sakupila su po 50.

Klub iz Pamplone preskočio je na tabeli Bilbao i sada ima sve u svojim rukama kada je u pitanju borba za mesto što vodi u Ligu konferencije. Razlog - bolji skor u međusobnim okršajima ove sezone. U prvom ligaškom duelu bilo je 0:0...

Osasunu do kraja očekuje gostovanje Hetafeu i domaćinstvo Đironi, dok Bilbao igra sa Elčeom kod kuće i ide na noge Real Madridu.

Domaćinu su velika tri boda sinoć obezbedili hrvatski napadač Ante Budimir pogotkom u 50. minutu i Lukas Toro koji je mrežu gostiju zartesao 13 minuta pre kraja.