Paločević pogodio za Pohang, veliki preokret Gangvona

Vreme čitanja: 1min | ned. 10.05.20. | 11:22

Pešić ušao s klupe u tim Seula

Tamo gde je stao u dresu Pohang Stilersa prošle sezone, Aleksandar Paločević je nastavio u novoj.

Srpski fudbaler se upisao u strelce u 1. kolu novog prvenstva Južne Koreje. Pogotkom sa bele tačke Paločević je overio pobedu Pohanga nad Busanom – 2:0.

Domaćin je poveo golom Iljutčenka u 24. minutu, da bi Paločević, koji je bio starter u timu Pohanga, iskoristio jedanaesterac u 71. minutu. Utakmica je, inače, bila sasvim izjednačena, timovi su imali jednak posed lopte, isti broj šuteva na gol, ali su Stilersi bili precizniji pred mrežom.

Junaci dana su fudbaleri Gangvona. Njihova pobeda je obeležila prvo kolo, jer su na poluvremenu gubili kod kuće od Seula, da bi na kraju slavili sa 3:1.

Do 85. minuta je bilo 1:1, da bi potom domaćin u tri minuta postigao dva gola i došao do pobede. Srpski napadač Aleksnadar Pešić je u drugom poluvremenu ušao u igru u timu Seula.