Alehandro Silva (©Reuters)

Paragvajci igrali kao Brazilci: Slalom, gol sa 30 metara, pete... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 25.02.22. | 03:46

Prelepi golovi u pobedi Olimpije Asunsion nad kolumbijskim Atletikom u kvalifikacijama za Kopa Libertadores - 3:1 (1:0)

Pre 33 godine paragvajska Olimpija Asunsion i kolumbijski Atletiko Nasional igrali su dvomeč finala Kopa Libertadores, koje je posle pobeda oba domaćina identičnih 2:0 rešeno penalima. Uspešniji je bio tim iz Medeljina, koji je tako kolumbijskom fudbalu doneo prvu titulu klupskog prvaka Južne Amerike.

Od te 1989. ovi klubovi nisu se ponovo sastajali, sve do tekućih kvalifikacija za novo izdanje Kopa Libertadores. Žreb ih je spojio u drugoj rundi, a prvi meč nagovestio je osvetu Paragvajaca.

Crno-beli su kao domaćini slavili 3:1, pogocima za koje je teško izabrati najlepši.

Prvo je Alehandro Silva izveo slalom kroz odbranu rivala i udarcem kroz noge matirao golmana za 1:0 od sedmog minuta. Zatim je Atletiko izjednačio preko Harlana Barere samo minut po povratku sa odmora, ali je Olimpija u finišu meča zahvaljujući 21-godišnjem Fernandu Kardozu uspela da stigne do dva gola prednosti u revanšu.

Prvo je posle loše izvedenog auta gostiju poslao projektil sa oko 30 metara. Bilo je to u 81. minutu, da bi u nadoknadi ponovo pogodio, nakon sjajne akcije nekoliko igrača u kojoj je bilo i dodavanja petom, a na sličan način se i mladi napadač po drugi put upisao u strelce.

Lepu prednost ima Olimpija za revanš 3. marta u Medeljinu, a videćemo hoće li joj ona biti dovoljna za konačnu osvetu Kolumbijcima.