Kuzjajev (©Reuters)

Penal u 87. minutu provukao Zenit kroz Krasnodar

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.22. | 19:28

Kuzjajev realizator – 1:0

Fudbalski aksiom kaže da se tako osvajaju titule – golom iz penala u 87. minutu.

Veliku nagradu dobio je Zenit u derbiju kola, na gostovanju Krasnodaru. U prilično „mrtvoj“, izjednačenoj utakmici prvak iz Sankt Peterburga je u poslednjem minutu izborio jedanaesterac, koji je Kuzjajev pretvorio u gol vredan tri boda – 1:0.

Tako su nebeskoplavi nastavili seriju u domaćem prvenstvu, jer ni posle 15 kola nemaju poraz, a upisali su 12. pobedu. Najbližem pratiocu Spartaku beže sedam bodova i smeši im se još jedan marš do šampionske krune.

Tanak je po sadržaju bio derbi kola. Očekivalo se mnogo više, pogotovo od šampiona, koji je u prethodne dve utakmice dao zbirno deset golova. Ali, Bikovi su mu večeras blokirali sve ili skoro sve prolaze do mreže. Dovoljno govori činjenica da su oba tima za 90 minuta imala po jedan šut u okvir gola.

Izgledalo da će biti i nijedan preko crte, a onda je došao 87. minut. Dobio je Zenit penal, Kuzjajev je preuzeo odgovornost i bio precizan.

Srpski fudbaler Mihajlo Banjac je igrao poslednjih pola sata u timu Krasnodara.

Spartak je mnogo teže nego što se očekivalo dobio gradski derbi protiv Torpeda – 1:0.

Gosti su „fenjeraš“, sa samo šest osvojenih bodova i verovalo se da će daleko jači Spartak da ga pregazi još pred svojim navijačima. Ali, odolevao je Torpedo sve do 50. minuta, kada je Kvinsi Promes probio njegov bedem i doneo tim jedinim golom tri boda crveno-belima, koji nastavljaju poteru za liderom Zenitom.

Za igrača utakmice proglašen je Damjan le Talek, defanzivac Torpeda, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde.