Pjer Moroa ostaje neosvojiva tvrđava

Vreme čitanja: 2min | pet. 13.12.19. | 22:37

Lil tukao i Monpelje – 2:1

Padao je ove sezone Park Prinčeva, padao i Velodrom, ali Pjer Moroa – nijednom! Stadion Lila ostaje neosvojiva tvrđava za rivale i posle 18. kola francuskog prvenstva. Monpelje je u jednom trenutku bio blizu boda, međutim, Dogama je teško oteti iz šapa i polovinu plena – 2:1.

Na papiru gledano, trebalo je to da bude lagani „kec“. Lil nije izgubio nijednu utakmicu na svom stadionu u sezoni, dok Monpelje nije imao nijednu pobedu na strani. Izraziti domaćin protiv očajnog gosta.

Sve je krenulo u tom smeru posle 40. minuta, kada je Ikone iznudio, pa iskoristio penal i doveo Lil do vođstva od 1:0. Možda je čista koincidencija, ali lepo zvuči: u 70. minutu na teren su ušla dvojica Srba u dresu Monpeljea, Ristić i Škuletić. Samo četiri minuta kasnije – izjednačenje. Delor je pobegao odbrani Lila i na drugoj stativi je sa pola metra poslao loptu u gol – 1:1.

Žuljale su stolice navijače domaćeg tima u tim momentima, ali nije to potrajalo duže od 10 minuta. Pomalo zaboravljeni Renato Sančez dočekao je svoj trenutak slave. Sve je uradio sam, pronašao rupu u odbrani gostiju i pogodio za 2:1. Na kraju je Lil „stigao“ i da promaši penal u 89. minutu, Viktor Osimhen nije pogodio sa bele tačke.

I posle 18. kola ostaje isto: Lilov stadion je neosvojiv, a Monpelje i dalje nema trijumf u gostima ove sezone.

LIGA 1 - 18. KOLO:

Lil – Monpelje  2:1 (1:0)