PLS: Inđija ponovo sama na vrhu, Rad gradi pobedničku seriju

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.10.21. | 17:02

Mladost samo do boda u Loznici

Sa vrha prvoligaške tabele ponovo Inđija gleda sama. Do ovog desetog kola društvo joj je pravila novosadska Mladost, ali u trci ka Superligi zeleno-beli su ponovo sami, na pol poziciji.

Inđija je nastavila da čuva domaći teren neosvojivim. Samo jedan remi ima klub sa stadiona kraj pruge u dosadašnjem delu prvenstva. U duelu bivših superligaša Inđija je savladala Zlatibor sa 3:1, a svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu.

Kada su gosti iz Čajetine ostali sa igračem manje na terenu posao je domaćinu bio dodatno olakšan, tako da je Inđija lako došla do novog trijumfa.

Njen najveći rival u borbi za prvo mesto, novosadska Mladost, osvojio je samo bod u Loznici – 1:1.

Vodila je Loznica od 24. minuta, a pred kraj poluvremena Novosađani su ostali sa igračem manje. I pored toga su napadali, tražili način da dođu makar do remija i uspeli su petnaestak minuta pre kraja.

Dolazak Zorana Rendulića na klupu Rada pokazuje se, za sada, kao pravi potez. Građevinari su ušli u seriju dobrih rezultata koju su nastavili današnjom pobedom nad IMT-om na Banjici – 1:0.

Rad sada ima niz od pet mečeva bez poraza, koji je satkan od četiri pobede i remija. I već je na šestom mestu tabele.