Počela Liga Konferencije i odmah iznenađenje na Malti

Vreme čitanja: 1min | uto. 06.07.21. | 22:49

Spartak iz Trnave izgubio 3:2

Novi međunarodni fudbalski kup je večeras svečano porinut. Zaigrala se Liga Konferencije, a na programu su bile tri utakmice.

I odmah se dogodilo iznenađenje. Spartak iz Trnave se brukao na Malti, ali je na kraju uspeo donekle da se iščupa. Domaća Mosta je zaigrala prvi put na međunarodnoj sceni i nije loše prošla – 3:2.

Ali, imaju Maltežani za čim da žale, jer su posle 35 minuta igre vodili sa 3:0! Tek u poslednjem minutu poluvremena Tvardžik je iz penala smanjio zaostatak Trnave, a Martin Miković je u 79. doneo 3:2 Slovacima, koji sada, ipak, imaju realnu šansu da se domognu druge runde takmičenja.

Prvi put u istoriji u Evropi se našla i FK Podgorica. Mladi crnogorski klub, koji je tek odigrao dve sezone u eliti, izborio je mesto u Ligi Konferencije i savladao je albanski Lači sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Jovan Vujović iz penala u 57. minutu.

LIGA KONFERENCIJE, KVALIFIKACIJE - PRVA RUNDA (PRVE UTAKMICE)

Mosta – Trnava 3:2 (3:1)