Pogodio Subotić i doneo Prosinečkom prvu recku, sjajna Alanja srušila Galatu u 96. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.20. | 21:07

Alanja ne prestaje da iznenađuje i drži lidersko mesto Super liga

Denizliju nisu cvetale ruže do sada ove sezone, mučio se tim koji vodi Robert Prosinečki, ali je danas došao do prve pobede u sezoni tako što je slavio na gostovanju Genčlerbirligiju s 1:2 (0:2).

Zanimljivo je da je najvažniji gol na utakmici postigao bivši reprezentativac Srbije Neven Subotić, a kasnije je Rodaljega postavio konačan rezultat.

Subotić je postigao gol za Denizli u 22. minutu kada je odlično odreagovao posle centaršuta iz kornera, naskočio je i glavom poslao loptu u mrežu. Dominantan skok i gol, kao u najboljim igračkim danima.

Do kraja utakmice je Genčler imao šansu da smanji rezultat, ali je Stanču promašio penal u 64. minutu utakmice. I posle toga ništa nije sprečavalo Denizli da dođe do pobede.

Domaćin je na kraju stigao do gola preko Kandejasa u 91. minutu, ali to je bilo sve od Genčlera...

Mnogi su čekali da vide kako će odigrati najprijatnije iznenađenje prvenstva, Alanja, na gostovanju Galatasaraju. I ispostavilo se da je to bio zanimljiv susret koji je završen rezultatom 1:2 (1:1) i to tako što su gosti do trijumfa stigli u 96. minutu!

Galata je krenula meč očekivano, Falkao je dao gol sa penala i nastavio odličan niz na startu sezone. Ali je potom Alanja pokazala da njeni dobri rezultati nisu došli tek tako. Pa su gosti u 43. minutu preko Babakara stigli do izjednačenja, da bi dva minuta kasnije Etebo dobio drugi žuti karton i tako je Galata ostala sa igračem manje.

Zanimljivo je da je i u takvoj situaciji Galata imala dobru šansu da dobije ovaj meč, ali je u 71. minutu VAR poništio gol Belande zbog igranja rukom.

I kada je delovalo da će do kraja biti nerešeno, dogodio se šesti minut nadoknade i gol Dejvidsona. Imala je Alanja i sreće u tom momentu, posle šuta i odbitka, karambola, lopta je stigla do mreže Galate, mada se mora pohvaliti reakcija Dejvidsona koji je znao i sa namerom dobro usmerio loptu unutrašnjim delom stopala.

TURSKA 1 - 5. KOLO

Rize – Ankaragudžu 5:3 (2:3)