©Starsport

Poklonjen gol, nepostojeći ofsajd i na kraju - pravedni remi

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.03.21. | 18:08

OFK Bačka i Mladost u okviru 26. kola Superlige odigrali nerešeno - 1:1

Poslednjeplasirana superligaška ekipa konačno je, posle pet vezanih poraza, prekinula crnu seriju i remijem protiv Mladosti (1:1) stigla do prvih bodova od prolećne premijere i trijumfa nad Mačvom (2:0).

OFK Bačka je bolje i sa nešto više žara ušla u susret, međutim prva stopostotna šansa viđena je tek u 39. minutu i to u režiji gostiju kada je Bojović izbio sam pred golmana rivala, potom ga i obišao, ali iskosa nije uspeo da levom nogom pošalje loptu u gol.

Kazna za propuštenu šansu stigla je samo dva minuta kasnije, a kumovala joj je kardinalna greška Petra Jovanovića. Iskusni defanzivac posle nekoliko loših poteza poklonio je Žakuli priliku da iz odlične situacije obezbedi vođstvo domaćinu što je igrač Bačke oberučke prihvatio.

Početak drugog poluvremena doneo je sličan odnos snaga, a u 58. minutu akcija izabranika Milana Kuljića koja je obećavala prekinuta je na signalizaciju pomoćnog sudije zbog ofsajda iako je bilo evidentno da nije bilo nedozvoljene pozicije te je domaćin uskraćen za šansu da udvostruči vođstvo. Kao da je momenat neposredno pred punih sat vremena igre probudio goste koji su preuzeli reč i već iz prve nove pretnje, u 63. minutu, stigli do izjednačenja.

Gol za Mladost postigao je Šatara nakon kornera i tako drugi put ovog proleća, izrastao u junaka svog tima, nakon što je i protiv Radnika golom doneo bod Lučancima. Do kraja susreta Mladost je imala više od igre, ali šanse koje je kreirala nije uspela da pretoči u preokret te su rivali morali da se zadovolje sa po bodom.

Završnicu utakmice, osim dva ispuštena boda za domaćina je pokvarila i povreda Nemanje Zdravkovića koji je usled pobrede u 85. minutu zamenjen i iznet na nosilima.