Luka Bijelović (Star sport)

Pragmatični fudbal Nenada Lalatovića: Bjelović lansirao Stanojeva za pobedu Spartaka posle mesec dana

Vreme čitanja: 3min | pet. 24.11.23. | 18:52

Subotičani u završnici bolji od IMT-a

Prekinuo je Spartak seriju loših rezultata od pet utakmica bez pobede i tako se makar privremeno popeo na sedmu poziciju tabele Mozzartbet Superlige Srbije pobedom nad IMT-om (1:0), nanevši Traktzoristima treći poraz u poslednje četiri utakmice. Još važnije, ukrasio debi Nenada Lalatovića u ulozi trenera i osvetlio put ka gornjem domu.

Daleko od toga da je pobeda igrom zaslužena, štaviše u većem delu ne toliko interesantne utakmice domačin je bio bolji, ali kako se od poseda lopte i neiskorišćenih zicera ne žvti, gosti su to iskoristili Za razliku od prethodnih utakmica, defanzivna linija Subotičana delovala je korektno i uverljivije, napredak bar u tom defanzivnom smislu jeste vidljvi, mada će imati na čemu da poradi Nenad Lalatović kako bi se domogao plej-ofa.

Prvo poluvreme bilo je siromašno sadržajem. Teško je oceniti da li je to posledica reprezentativne pauze ili defanzivne postavke Nenada Lalatovića koji je na startu utakmice pružio je šansu istim momcima koji su igrali prijateljsku utakmici protiv Vojvodine minulog vikenda (3:3)

Napadački nastrojeni fudbaleri IMT-a su bolje otvorili duel. Prvu priliku imali su već u 10. minutu kada je Kijevčanin iz prekida ubacio loptu u šesnaesterac, na glavu ju je dočekao reprezentativac Kazahstana Zuev, ali njegov udarac bio je neprecizan. Sa druge strane plavo–beli su igrali obazrivo i strpljivo čekali greške protivnika. Tek su se pred kraj poluvremena delimično probudili, nedovoljno za opasnost po gol Miloša Gordića, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Početkom nastavka Lalatović je reagovao dvostrukom izmenom. Na teren su kročila deca kluba, standardni prvotimci Aleksa Đurasović i Luka Bijelović čime su uticali na poboljšanje Plavih golubova. Doduše, i tad je IMT bio konkretniji, umalo nije poveo kada je Miloš Luković uputio šut sa poludistance , međutim, Aleksandar Vulić je dobro reagovao. I taman kad se činilo da će se meč sa 20 prekršaja završiti bez pogodaka, krila Spartaka su servirali demantovi takvih pretpostavki. Luka Bijelović je sjajno dodao Jugu Stanojevu, a novajlija iz TSC-a toliko snažno šutirao da je matirao Miloša Gordića i doneo dugo čekanu prednost svom timu, prvim golom u dresu Spartaka.

Šokirani IMT je pokušavao da izjednači, probali su Radočaj i Džinović, ali je Spartakova odbrana sve izdržala