Prva pobeda u 2024. pripada Japanu

Vreme čitanja: 1min | pon. 01.01.24. | 10:35

Samuraji deklasirali Tajland – 5:0

Snažni zemljotresi pogodili su jutros Japan, izdata su upozorenja od mogućih cunamija, tako da 1. januar nije baš najlepše osvanuo u Zemlji izlazećeg sunca.

Ali, pre nego što je prirodna nepogoda udarila Japan, ljubitelji fudbala su mogli da uživaju u lepoj igri i ubedljivoj pobedi fudbalske reprezentacije, koja je ovog 1. januara razbila Tajland u prijateljskom odmeravanju snaga – 5:0.

Utakmica je bila u sklopu priprema za Kup Azije, igrala se u Tokiju pred više od 60.000 ljudi. I selektor Hađime Morijasu je na teren poslao najbolje što ima.

Posle prvog poluvremena bez golova, Japanci su se „otkravili“ u nastavku i zatrpali gol Tajlanda. Seriju je pokrenuo Ao Tanaka, fudbaler Fortune iz Dizeldorfa, pogotkom u 50. minutu. Vođstvo je duplirao Keito Nakamura, as Remsa, u 72. minutu, a usledili su do kraja autogol Elijasa Dolaha, te golovi Takume Kavamure i Takumija Minamina.

Kup Azije počeće 12. januara, a Japan je u grupi sa Indonezijom, Irakom i Vijetnamom.