Prvi napadač Nemačke: Filkrug het-trikom slomio Bohum, Sančo pokazao znakove života

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.01.24. | 19:35

Jan Matsen je sjajno pojačanje

Dortmund je ponovo u TOP 4! Teže nego što rezultat govori, Milioneri su srušili komšije iz Bohuma (3:1), pa sada imaju tri boda više od RB Lajpciga. Pritom, zadržali su pet koraka prednosti u odnosu na drugog pratioca - Ajntraht iz Frankfurta.

Apsolutni junak utakmice je Niklas Filkrug, strelac het-trika za Borusiju. On je načeo goste već u 6. minutu sa bele tačke, onda u 72, u kriznim minutima, kad baš i nije bilo pravih ideja, uspeo da ispravi glupost Nika Šloterbeka s kraja prvog dela, da bi u prvim trenucima sudijske nadoknade, ponovo sa bele tačke, stavio tačku na ovaj susret.

A šta je uradio Šloterbek u 45. minutu?

Komična scena, loša komunikacija s rezervni golmanom Aleksom Majerom, uklizao je ispred njega i prosledio loptu u sopstvenu mrežu. Bilo je to za 1:1.

Trebalo je Borusiji dosta vremena da dođe do prave igre u nastavku, da uspostavi dominaciju, što je Bohum koristio da iz kontri povremeno ugrožava gol rivala. Nije uspeo da dođe do drugog pogotka i onda je u finišu do izražaja ipak došao individualni kvalitet trenutno prvog napadača Nemačke - Niklasa Filkruga.

Na ubacivanje Marcela Zabicera nadkočio je čuvare u šesnaestercu i pogodio za 2:1.

Terzića može da raduje to što Džejdon Sančo pokazuje znake života. Takođe, pojačanje iz Čelsija Jan Matsen izvanredno se uklopilo, konstantno predstavlja opasnost po levoj strani i biće od velike koristi do kraja prvenstva.

Treba podvući da je Borusija ovu utakmicu igrala bez prvog golmana Kobela, bez najboljeg igrača ove sezone Julijana Branta, bez Marka Rojsa, Feliksa Enmeče i još nekih važnih igrača.

Pritom, tradicionalno gledano, Bohum joj pravi velike probleme. Od 2000. godine do večeras sastali su se 21 put, a neugodni komšija čak 12 puta je ostao nesavladan. U prvom delu sezone bilo je 1:1.

Ovo je, dakle, jedna od onih pobeda što vrede 'četiri boda'...