PSV bacio petardu, katastrofa Lokomotive, Seltikove umalo da se obruka (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.09.20. | 21:01

Rozenborg i Kluž prošli minimalcima

Očekivano, PSV Ajndhoven je rutinski odradio posao protiv Mure u Sloveniji i plasirao se u plej-of za Ligu Evrope.

Filipsovci su na gostovanju slavili 5:1 bez većih problema iako je domaćin brzo izjednačio posle gola Malena iz peterca u 17. minutu. Ipak, PSV je do kraja dodao gas, pa je Mauro Žunior pretvorio odbitak u 2:1, a Gakpo je krunisao kontru i Bruminu asistenciju za 3:1 u 54. minutu. Portugalac je desetak minuta kasnije upisao još jednu asistenciju. Ovoga puta za Malena kojem je to bio drugi gol na meču, da bi tačku drugim golom stavio Gakpo posle centaršuta Damfrisa.

Pet komada je primila i zagrebačka Lokomotiva na gostovanju Malmeu. Hrvatski vicešampion je doputovao u Švedsku bez nekih bitnih igrača, ali niko nije očekivao ovakvu katastrofu. Šveđani su posle 16 minuta igre imali 2:0, nakon pola sata 3:0, a na kraju je bilo 5:0. Domaći tim je ekspresno poveo posle školskih akcija, potom je i odbrana Lokomotive počela da pravi greške i sve je bilo gotovo.

Prave muke za prolaz u plej-of je preživeo Seltik na gostovanju letonskoj Rigi. Škotski šampion je prošao dalje minimalnom pobedom od 1:0 zahvaljujući golu Eljunusija u 90. minutu pošto su domaći neverovatno lako dozvolili gostima kontru kada su se već očekivali produžeci.

Minimalnom pobedom je prošao i Rozenborg koji je kao domaćin savladao tursku Alanju za koju igraju neka poznata imena poput Kume Babakara ili Stivena Kokera. Jedini gol na meču je postigao Konradsen u 60. minutu, a ubrzo posle toga je isključen pa je Rozenborg morao grčevito da brani vošđstvo do kraja sa igračem manje.

Jedan gol za prolaz je bio dovoljan i Klužu na gostovanju Jurgordenu. Petreskuov tim je u svom stilu prelomio rivala. Golom iz prekida. Deak je u 55. minutu iz slobodnjaka sjajno našao Vinisijusa a ovaj je presudio Šveđanima.

Bugarski CSKA je sa dva gola u prvom poluvremenu rešio sve dileme protiv B36 Torshavna sa Farskih Ostrva i na kraju slavio 3:1.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - TREĆE KOLO (JEDAN MEČ)

Apolon - Leh 0:5 (0:1)

Ararat Jermenija - Celje 0:0 produžeci 1:0

KuPS - Suduva 2:0 (1:0)

Fehervar - Rems 0:0

Plzen - Sonderjiske 3:0 (1:0)

Rostov - Makabi Haifa 1:2 (1:1)

Bešiktaš - Rio Ave 1:1 (1:0) penlima 2:4

Šarlroa - Partizan 1:1 (1:0) produžeci 2:1