Uroš Račić (©AFP)

Račić propustio šansu za 2:0, pa Valensija ostala bez dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.04.22. | 22:41

Rajo Valjekano i dalje bez prvenstvene pobede u 2022. godini

Bližimo se polovini aprila, a Rajo Valjekano i dalje nema pobedu u 2022. godini. Ovog ponedeljka je tim iz predgrađa Madrida uspeo da, barem, veže drugi remi, a treći u poslednje četiri utakmice.

Velikim udelom zbog veziste Valensije Uroša Račića, koji je u 82. minutu propustio odličnu šansu da duplira prednost svog tima. Nije bio precizan, a nekoliko trenutaka kasnije na suprotnoj strani Serhio Gvardiola jeste - za konačnih 1:1 (0:0).

Imali su domaćini posle izjednačenja još nekoliko prilika da upišu prvu pobedu od 2. februara i duela sa Majorkom u četvrtfinalu Kupa kralja. Kada je reč o Primeri, Valjekasi se nisu radovali od 18. decembra i 2:0 protiv Alavesa. Bili su jedno vreme među timovima koji se bore za izlazak na međunarodnu scenu, ali onda su izabranici Andonija Iraole krenuli nizbrdo. I nikako da se zaustave.

Uspavanku večerašnje utakmice u 57. minutu prekinuo je Karlos Soler u 57. minutu, a tek onda su usledila uzbuđenja, posebno u finišu. Propuštena šansa Račića da upiše svoj prvenac ove sezone, a treći gol u dresu Valensije, probudila je domaćine. Ipak, uprkos žestokom naletu na gol rivala koji je usledio, osim preciznog šuta Gvardiole kada je bio brži od Gabrijela Pauliste, nisu uspeli još jednom da pogode metu i dođu do pobede.

Valensija je ovim remijem, trećim u poslednje četiri utakmice, značajno umanjila šanse da izbori plasman na međunarodnu scenu.