Star Sport

Radnik kažnjen za bunker od petog minuta: Voždovac ponovo izvukao bod

Vreme čitanja: 3min | sub. 12.08.23. | 20:50

Surduličani prvi put od starta sezone primili gol, treći remi Zmajeva (1:1)

Došao je Radnik na Krov TC stadion rešen da u 3. kolu Mozzart Bet Superlige zadrži epitet jedinog tima koji od starta sezone nije primio gol. I dobro je išlo Surduličanima. Rano su poveli, a zatim pustili stamenu odbranu da odradi posao. Povukli se iza lopte i verovali da će izdržati od petog minuta do poslednjeg sudijskog zvižduka, uz eventualno gol iz kontre kojim bi zatvorili utakmicu. Samo bunker od tako rane faze nikada nije bio dobra ideja i retko kada je davao rezultate. Zmajevi možda nisu uspeli da matiraju Stefana Ranđelovića, ali to je učinio njegov saigrač, rezervista Mateja Stojanović - 1:1.

Ideja da se čuva prednost od 5. minuta kada su Petar Kunić i Borko Duronjić duplim pasom izigrali odbranu domaćina, te Duronjić pogodio dalji ugao Katićevog gola, imala je potporu jer odrambeni trio Abubakar, Vranjanin, Oreščanin od starta sezone deluje izuzetno čvrsto i stabilno. I bekovi Kadijević i Gašić gotovo da nisu gubili koncentraciju. Ali posle kornera iz 76. minuta kao da se karma urotila protiv Surduličana i kaznila ih za striktno defanzivni pristup.

Umesto sedam bodova i deobe drugog mesta sa TSC-om nakon nekompletnog trećeg kola, tim sa juga Srbije mora da se zadovolji sa pet, a Voždovac i dalje ne zna ni za poraz, niti za pobedu. Kao i prošlom kolu protiv IMT-a, ponovo je ekipa Marka Savića izvukla bod maltene u identičnom periodu utakmice. Tada u 77. minutu, sada minut ranije.

Voždovac je večeras na Krovu želeo da igra fudbal, Radnik ne. To pokazuje i statistika - 14 udaraca Zmajeva od kojih pet u okvir, samo četiri Radnika, a jedan jedini u okvir bio je pomenuti iz petog minuta bio je onaj što Duronjić nije proslavio jer je svojevremeno igrao za Voždovac.

Najviše problema Radniku pravio je Mihajlo Nešković. Često su ga i utrajali Surduličani na levom boku, ali je u 26. minutu krilni fudbaler pronašao način da ih nasamari. Bila je to ujedno i najbolja šansa za izjednačenje. Dar-mar u kaznenom prostoru, iskobeljao se između nekolicine čuvara i nacrtao loptu Danilu Teodoroviću na drugoj stativi. Preslab je bio udarac špica domaćih, a lopta je završila u rukama Ranđelovića.

Dalekometnim pokušajem u poslednjim sekundama prvog dela Nikša Vujanović najavio je još ofanzivniji Voždovac u drugom. Već u prvom napadu nastavka Matija Mitrović zavrnuo je jednu oštru kiflu sa ivice šesnaesterca i ozbiljno namućio golmana gostiju, a po isteku sat vremena igre dva puta se Zmajevi nisu dobro snašli u kaznenom prostoru rivala. Prvo je Đurišić loše zahvatio loptu, zatim i rezervista Borisav Burmaz.

Zamirisalo je da bi Voždovac nakon izjednačujućeg gola mogao da pohrli ka celom plenu, ali dogodio mu se crveni karton štopera Filipa Damjanovića. Poprilično je oštro startovao 24-godišnji defanzivac, a sudija Jeknić ga automatski isključio. I pored toga Radnik u završnih desetak i kusur minuta nije delovao kao brojčano nadmoćniji tim. Voždovac je i dalje imao posed, ali ne i luksuz da se previše otvori i rizikuje kaznu.