Igor Zlatanović

Radnik uz dva penala slomio Bačku, plej-of mu uzima samo remi u Novom Sadu

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.12.18. | 14:52

U Surdulici 3:2

Na programu je bilo i zanimljivijih mečeva, ali sve oči fudbalske Srbije danas su bile uprte ka Surdulici. Jer samo se tamo i igralo, pošto na jugu Srbije nije bilo snega, već prijatnih devet stepeni Celzijusa u trenutku kad je počeo meč Radnika i OFK Bačke. A na kraju, iz keca u kec i pobeda Radnika od 3:1 za uspon Surduličana do mesta koje znači plej-of.

Ono će mu biti uskraćeno na kraju jesenje polusezone samo ako Vojvodina i Proleter u novosadskom derbiju odigraju nerešeno. Radnik naime trenutno ima bod više od novosadskih superligaša, ali i goru gol razliku, pa će se o konačnom plasmanu pred pauzu odlučivati na Karađorđu.

Inače, Radnik je protiv Bačke poveo golom Igora Zlatanovića, njegovim sedmim u ligi, da bi Luka Mićić već u 15. izjednačio rezultat. Međutim, Milan Stojanović pogotkom sa penala u 38. minutu ponovo dovodi domaće u vođstvo, mada je prethodno i u 21. Radnik imao šansu da sa kreča dođe do drugog gola, ali je Zlatanović bio neuspešan sa bele tačke. U 51. minutu Zoran Danoski je prednost povisio na 3:1, pa je Srđan Grabež uspeo samo da smanji zaostatak na 2:3, ne i da zaustavi Radnik na putu do četvrte pobede u poslednjih pet kola.