Santos Bore (©Reuters)

Raketa Santosa Borea bacila Barsu na konopce (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 14.04.22. | 21:44

Ajntraht u 36. minutu poveo 2:0 na Nou Kampu

Kada dođe 30.000 tvojih navijača da te bodri u gostima, onda je obaveza da se odigra na granici gornjih mogućnosti.

A, Ajntraht je odigrao perfektno prvo poluvreme na Nou Kampu. Onako kako ni najveći optimisti nisu mogli da očekuju. Ipak je renovirana, regenerisana Barselona bila na drugoj strani terena.

Ajntraht je u 36. minutu poveo sa 2:0 na Nou Kampu, a Rafael Santos Bore je lansirao tu raketu koja je eksplodirala ispod prečke Ter Štegenovog gola i odbranu Barselone razbila u paramparčad.

Zastrašujuću transformaciju pokazivao je Ajntraht tokom celog prvog poluvremena, čim bi došao do lopte krenula bi kao po komandi jurnjava na Barsinu polovinu. U tom 36. minutu Santos Bore je poneo loptu do nekih dvadesetak metara od gola, a onda je uputio snažan i precizan udarac, Ter Štegen je paradom, što bi se reklo, samo ulepšao pogodak nemačkog tima.

Prvi gol bio je delo Filipa Kostića iz penala već u 3. minutu meča.