Nikola Srećković ©MN Press

Rasterani crni oblaci nad Suboticom: Srećković prvi nokautirao Pazarce u 2023. godini

Vreme čitanja: 4min | sre. 01.03.23. | 18:11

Spartak nadigrao ekipu Aleksandra Stankovića i stigao do prvog slavlja od novembra prošle godine. Prekinuta prolećna serija Novog Pazara - 2:0

Spartak i Novi Pazar su okršaj 24. kola Mozzart Bet Superlige u Subotici dočekali sa serijama koje su trajale od novembra prošle godine, ali u potpuno različitom raspoloženju, pošto domaćin pet vezanih mečeva nije znao za pobedu, dok Pazarici u četiri prolećna kola nisu osetili gorčinu poraza. Ipak, na krilima odličnog Nikole Srećkovića izabranici Ljubiše Dunđerskog stigli su do dragocenih i potpuno zasluženih bodova na svom stadionu, dok sa druge strane sastav Aleksandra Stankovića nije uspeo da potvrdi formu u kojoj se nalazi - 2:0 (1:0).

Subotičani su bili daleko bolji protivnik tokom najvećeg toka utakmice, poveli su u pravom trenutku preko Luke Bjelovića (22. minut), a onda krunisali dobro zatvaranje meča u 86. minutu, preko raspoloženog kapitena Srećkovića. Novi Pazar je samo početkom drugog poluvremena uspeo da izvrši pritisak pred golom Miša Dubljanića, ali je on bio kratkog daha. Domaćin je ponovo uspostavio kontrolu dešavanja na terenu i na kraju potvrdio slavlje iz brzog kontranapada.

Izuzetno zapažen u večerašnjem slavlju Spartaka, bio je i mladi vezista na pozajmici iz Crvene zvezde, Petar Stanić. Mnogo puta je slao upotrebljive lopte u šesnaesterac gostiju, što iz prekida, što tokom same igre, a na kraju je odličan meč krunisao asistencijom za Srećkovića, čime je stavljena tačka na okršaj na Gradskom stadionu.

Mnogo toga je moglo da bude drugačije da na samo startu meča odlični Dubljanić nije zaustavio dobar udarac Miloša Mijića. Čuvar mreže Subotičana je tada bio na visini zadatka, a i kasnije je u nekoliko navrata bio vrlo koncentrisan, iako gosti nisu imali previše izglednih šansi.

Nekoliko zapaženih intervencija sa druge strane imao je i Filip Kljajić, koji nije bio odgovoran ni za jedan od dva primljena gola, ali je zato u nekoliko navrata uspeo da spreči domaće da postignu još neki pogodak.

Luka Bjelović je nastavio seriju golova posle nakon dva koja je postigao u prošlom kolu protiv TSC-a. Odlično je sačakao odbijenu loptu kod prekida u 22. minutu i snažnim udarcem sa 17-18 metara učinio Kljajića potpuno nemoćnim.

U 29. minutu su gosti vrlo lako mogli da ostanu bez Miljana Momčilović, koji je neoprezno otovrenim đonom startovao na Stanića, a arbitar Lazar Lukić mu dao žuti karton. Zahtevali su domaći isključenje, ali nije došlo do promene rezultata, niti reakcije iz VAR sobe.

Kao što smo rekli, Novi Pazar je svoje trenutke propustio na početku drugog poluvremena, kada su gosti praktično i imali jedine izgledne šanse na meču. U 50. minutu, Majdevac je uspeo da šutira iz nezgodnog ugla, lopta je zakačila njegovog čuvara i išla u pravcu desne stative, ali ju je Dubljanić skrenuo u korner. Pet minuta kasnije u u solidnoj situaciji je bio agilni Miloš Filipović, ali je njegov udarac sa ivice peterca završio pored gola Spartaka.

U 72. minutu, Petar Stanić je centrirao iz kornera, Marko Bugarin hvatao loptu iz prve, ali je gađao direktno u dobro postavljenog Kljajića. U 77. minutu Aleksa Đurasović je izbio sam iskosa sa leve strane i gađao, ali je Kljajić ponovo bio zapažen.

Konačno, u 86. minutu smo videli najbolju akciju na utakmici. Srećković i Stanić su odlično iskombinovali, a levo krilo domaćina posle duplog pasa pogododilo mrežu Pazaraca. U nadoknadi vremena je moglo da bude i 3:0. Srećković je odličnim dodavanjem u gol šansu izbacio Bijelovića, ali je odlični Kljajić i to uspeo da odbrani.

SPARTAK - NOVI PAZAR 2:0 (1:0)