(©AFP)

Red Star se kocka sa mestom u baražu

Vreme čitanja: 1min | uto. 23.03.21. | 22:29

Parižani odigrali bez golova kod kuće protiv desetoplasiranog Lavala

Ne preterano zanimljivo veče u francuskoj ligi Nacional 1 . U četiri zaostale utakmice 22. i 24. kola trećeligaškog karavana viđena su samo tri gola. Dva u mreži Orleana, koji je izgubio od Anesija 0:2, a jedan u mreži Avranša, u porazu od Stad Briošana, takođe u gostima. Dueli Bulonj - Burž en Bres i Red Star - Laval završeni su bez pogodaka.

Taj rezultat mogao bi skupo da košta Red Star, pošto mu nekoliko ekipa diše za vratom u borbi za baraž koji vodi u viši rang. Doduše, Parižani imaju dve utakmice manje...

Pobedu "davljeniku" Anesiju obezbedio je najbolji strelac tima Migel Alfarela, golovima u 31. i 61. minutu. Ovaj drugi dao je iz penala, a to je bio njegov ukupno šesti u sezoni.

Strelac jedinog pogotka u Sen Brijeku na zapadu Francuske bio je Teo Blude iz penala u 39. minutu.

Kada je reč o francuskom trećeligaškom karavanu, biće čudo ako Bastija i Keviji-Ruen ispuste 13 bodova u odnosu na najbliže pratioce i ostanu bez direktnog plasmana u Ligu 2.