Rekorder Kvaljarela i duplo mlađe dete Ken lansirali vrtić Italije (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.03.19. | 23:03

Uz dva gola veterana, Azuri dekalsirali Lihtenštajn

Jedan veteran za sva vremena, dvojica iskusnih fudbalera i gomila mladića su priuštili ljubiteljima fudbala u Italiji veče za uživanje. Nema veze što je sa druge strane stajao nejaki Lihtenštajn, nema veze što je tek početak kvalifikacija. Italija je večeras uživala i maštala o nekoj svetkoj budućnosti. Izabranici Roberta Manćinija su pobedili i drugu utakmicu u kvalifikacijama za EP, zgromili Lihtenštajn na 6:0, a na ruku im ide i remi Bosne i Grčke u Zenici. Sve se večeras poklopilo Italijanima.

Od čudesnog veterana Kvaljerele do neverovatnog deteta Kena. Jedan ima 36 godina, drugi je duplo malđi, a zaigrali su u tandemu i obojica se upisali u strelce. Mogao je Kvaljarela već u trećem minutu da pogodi, ali mu je golman odbranio. Ipak, Azuri su očepili posle desetak minuta.

Spinacolin centaršut je najniži igrač na terenu Stefano Sensi pretvorio glavom u prvi gol u dresu italije.  Nastavili su Italijani da gaze, stvorili gomilu šansi koje su zaustavljali golman Buhel i okvir gola, ali je Verati posle pola sata igre duplirao prednost. Sjajno se snašao u gužvi i savio kiflu u suprotan ugrao.

A onda istorija! Fabio Kvaljarela je sa 36 godina i 54 dana postao najstariji strelac u istoriji italijanske reprezentacije. Lihtenštajn je u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena skrivio dva penala zbog dva igranja rukom, a Kvaljarela je oba puta bio precizan sa bele tačke.

Nastavili su Azuri sa totalnom ofanzivom protiv nedoraslog rivala i u drugom poluvremenu. Zaniolo umalo da pogodi i u prvom kontaktu sa loptom po ulasku na teren. Konačno, u 70. minutu je pukla petarda. Spinacola je opet centrirao, Kvaljarela nesebično spustio za Kena i asistirao Juventusovom čudu od deteta za drugi gol na dva meča u dresu Azura.

Kvaljarela je uz ovacije napustio teren, ustupio mesto „prvoj glavi“ italijanskog fudbala Leonardu Pavoletiju, a ovaj posle četiri minuta na terenu postigao prvi gol u dresu reprezentacije. Još jednom je Spinacola centrirao, Pavoleti je u svom stilu tukao glavom, ali mu je golman odbranio. Ipak, Kaljarijev napadač je natrčao na odbitak i postigao gol nogom. Što mu se ne dešava baš često...

Do kraja je debitovao i Armando Ico, a podmlađena Manćinijeva Italija je rasplamsala nadu na Apeninima. Nema veze što je bio Lihtenštajn. Ovakva igra i pobede dižu moral koji je pao posle fijaska u prethodnim kvalifikacijama. Italija je igrala u sastavu: Sirigu - Manćini, Bonući (od 79. Ico), Romanjoli, Spinacola - Sensi, Žoržnjo (od 57. Zaniolo), Verati – Politano - Kvaljarela (od 72. Pavoleti), Ken