Rešetanje Breše: Inter se ne predaje i gazi šesticom na pogon Sančeza i Janga (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 01.07.20. | 21:18

Nerazuri veoma efikasni na Meaci- 6:0

Juve je odmakao, Lacio ga prati, ali se ni Inter ne predaje!

Ne ide Nerazurima u poslednje vreme kao po loju, ali je večeras možda bio nagoveštaj ubrzanja u ciljnoj ravnini. Inter je sačekao Brešu i ispratio je kući sa šest golova u mreži - 6:0 (3:0). Možemo slobodno da kažemo da je ekipa Antonija Kontea završila čitav posao već posle 20 minuta, a da je posle sve bilo odrađivanje posla. A mogla je i još koji gol da postigne, prilika je bilo. Mada je i ovako bilo više nego ubedljivo. Po tri komada u oba poluvremena.

Na papiru je ovo bila lakša utakmica za Inter i konačno su Nerazuri uspeli da lagano reše uslovno rečeno manju utakmicu. Od prvog zvižduka je bilo jasno da će biti tako jer su igrači u crno-plavom zaista dobro stajali na terenu u formaciji 3-5-2 sa Lautarom Martinezom i Aleksisom Sančezom u napadu.

Ipak, prva zvezda početka utakmice bio je bivši fudbaler Mančester Junajteda Ešli Jang.

On je na asistenciju još jednog bivšeg Crvenog đavola, Aleksisa Sančeza, dočekao loptu u petom minutu i opalio, onako fudbalski, iz voleja, čime je doneo radost domaćem sastavu.

Ubrzo zatim, Inter je povisio na 2:0. Mozes je odlično prošao u šesnaesterac, oboren je, a Sančez je iskoristio penal i već je u 20. minutu meč suštinski bio rešen. Posle toga je Inter mogao značajno laganije i opuštenije da igra.

Naravno, ima još dosta da se igra, Inter se do poslednjeg momenta neće predavati u borbi za titulu, a bilo je jako važno po Konteov sastav da je brzo sve rešio kako ne bi dospeo u paniku jer su prethodno i Juventus i Lacio stigli do tri boda u ovom 29. kolu.

Na 2:0 se već lakše disalo, a u takvom razvoju situacije Inter je stigao i do trećeg gola kada je Ešli Jang upisao asistenciju, a do gola stigao Danilo Dambrozio posle udarca glavom. Drugo poluvreme suštinski nije moralo ni da se igra.

Ipak, ni u nastavku Inter nije želeo da stane, a Sančez je upisao još jednu asistenciju u 52. minutu kada je nabacio loptu Galjardiniju iz slobodnjaka, a ovaj glavom postigao četvrti gol za Inter na ovoj utakmici.

Konte je u 68. minutu uveo Romelua Lukakua i Kristijana Eriksena, a ova dvojica su učestvovala kod petog gola Intera kada je Danac bio precizan u 83. minutu. Konačni rezultat postavio je Kandreva pet minuta kasnije. Pre toga je pogodio prečku, ali se onda i on upisao.

Kako je samo Inter danas bio raspoložen...

U istom terminu u Seriji A odigrana je još jedna utakmica. Bolonja Siniše Mihajlovića dočekala je Kaljari na Renato Dalari i meč je završen rezultatom 1:1 (1:0).

Musa Barou je doveo domaćina u prednost u nadoknadi vremena prvog dela igre, da bi Kaljari stigao do izjednačenja u prvom minutu nastavka, a strelac je bio Simeone u 46. minutu na asistenciju Radže Najngolana.