Detalj sa utakmice (Screenshot - twitter.com)

Rezervista sačuvao Novorizontino u trci za Seriju A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.11.23. | 05:06

Brazil, Serija B: Ajlonov gol zlata vredan

Ušli su fudbaleri Novorizontina u susret 37. kola sa imperativom pobede. Jer sve osim tri boda ostavilo bi ih bez šansi da se domognu plasmana u elitni rang brazilskog fudbala. Bacilo kroz prozor sve urađeno tokom čitave sezone. Iako su se pošteni ispromašivali, pokazali su karakter i minimalnim trijumfom na gostovanju ostali u trci za promociju - 0:1.

Kolo pre kraja su i dalje ispod crte sa 60 bodova, te ne drže stvari u svojim rukama, ali imaju još makar matematičke šanse. Kaskaju bod za Atletiko Gojanenseom, Žuventudom i Kricijumom, dok je Vitorija već overila mesto u Seriji A sa devet bodova više (69). Londrina je već ispala, pošto je sa 28 bodova pretposlednja na tabeli. Novorizontino će u poslednjoj rundi odlučivati o svojoj sudbini, pošto igra protiv direktnog konkurenta za plasman u viši rang, Krusijume.

Jasno, gosti su od starta imali više od igre, jer Londrina nije imala takmičarskih motiva. Pogodili su prečku već u drugom minutu, potom su se Felipe Markes, Marlon, Rodolfo i Adrijano ispromašivali, pa se na odmor otišlo bez golova.

Nakon nove serije promašaja po povratku sa pauze, trener Eduarto Baptista je napravio trostruku izmenu u 58. minutu i na teren poslao Ajlona, Reversona i Ronalda. To je dalo rezultate samo 12 minuta kasnije, kada je Marlon lepo sačekao Ajlona u kontri, a ovaj poslao loptu pod prečku u protivničku mrežu. Gol vredan pobede, a videćemo kakvu će težinu na kraju imati i u borbi za Brazileirao.

BRAZIL 2- 37. KOLO