BATE više nije tim za evropski izlog: Igrali Milić, Kopitović, Filipović

Vreme čitanja: 1min | sre. 08.04.20. | 18:23

Pobeda Slavije Mozir u prvom meču polufinala Kupa Belorusije – 1:0

Nije više to tim za evropski izglog. Kroz težak period prolazi BATE Borisov na početku prvenstvene sezone u Belorusiji, pošto posle tri kola imao samo tri boda. Nije tim iz okoline Minska ekipa koju protivnici respektuju, daleko od toga.

Videlo se to i udanašnjem okršaju polufinala Kupa Belorusije. Imaće BATE Borisov težak zadatak u revanšu, pošto je izgubio prvi meč izgubio od Slavije Mozir (1:0).

Trener gostiju Alševski uvrstio je u prvu postavu bivšeg ofanzivca Crvene zvezde Nemanje Milića, zatim levog beka Jagodine Filipovića, te doskorašnjeg štopera Čukaričkog Borisa Kopitovića.

Međutim, BATE je odigrao prilično slabu utakmicu. Imao je samo dva šuta u okvir gola rivala. Na drugoj strani Slavija Mozir iskoristila je šansu Pantije i već u 11. minutu došla do, ispostaviće se, pobedonosnog gola.

Slavija iz Mozira je zasluženo slavila. Bila je opasniji rival. Posebno u drugom poluvremenu.